Fotbal

Po 13 letech zase klokanem. Když do Česka, tak jedině Bohemka, říká Morávek

Po 13 letech zase klokanem. Když do Česka, tak jedině Bohemka, říká Morávek
Jan Morávek - odchovanec Bohemians 1905 (2009) Zdroj: profimedia.cz

V roce 2009 Morávek přestoupil z Bohemians do Schalke. A v Německu působil až dosud. Nyní se po 13 letech vrátil opět ke klokanům. Záložníkovi s reprezentačními zkušenostmi skončila v létě smlouva a rozhodl se posílit klub, který jej vychoval. "Řekl jsem manažerovi, že jestli zpátky do Česka, tak jedině do Bohemky," prozradil Morávek.

"No, jak to celé vzniklo. Bylo to dlouhé čekání plné spekulací, jestli na stůl přistane něco zajímavého a už nešlo dál čekat. Z tohoto pohledu jsme byli rádi, že tady byla ta možnost vrátit se domů. Vím, že mě čeká těžká dřina, protože jsem měl tréninkový deficit, ale udělám vše pro to, abych to dohnal. Ale jsem šťastný, že si budu moci užívat českou kabinu," okomentoval svůj návrat Morávek v klubovém videu. V rozhodnutí mu prý hodně pomohla rodina.

V zelenobílém dresu s klokanem na hrudi naposledy nastoupil 6. června 2009 proti Ústí nad Labem. V 87. minutě byl vystřídán dlouholetým příznivcem klubu a slavným hercem Ivanem Trojanem, pak odešel do Německa. To bylo Morávkovi 19 let.

Do Ďolíčku se vrací po dlouhých třinácti letech. Přesto se setká hned s několika známými tvářemi. "Určitě, Pepa Jindříšek, Barťas (David Bartek), Ivan Hašek. Dostyho (Martin Dostál) znám ještě ze školy. A hodně lidí v pozadí klubu. Chutná to jako návrat domů," chválí si nová posila.

Související obsah

​Po nasbíraných zkušenostech v Bundeslize by o českého záložníka mohly mít zájem i ostatní kluby, ale Morávek měl vždy jasno. "Teoreticky by něco dalšího šlo řešit, ale manažerovi jsem jasně avizoval, že jestli do Česka, tak jedině do Bohemky," prozradil bohemácký odchovanec.

V Německu ještě musí vyřídit poslední záležitosti a proti Hradci Králové se na hřišti ještě nepředstaví. "V sobotu to určitě nebude. Každý, kdo fotbal trochu zná, ví, že ten proces chvíli trvá. Byl bych proti sobě, kdybych ten návrat uspěchal. Udělám pro to vše, aby byl návrat co nejrychlejší. Chvíli to ale trvat bude," řekl Morávek.

Nejlepším týmem Evropy je jasně Real Madrid. Vítěz Ligy mistrů roli potvrdil v utkání o Superpohár proti Frankfurtu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události