Úspěšný start do sezony. Atlético přejelo Getafe, zářil Morata

Fotbalové Atlético Madrid vstoupilo do nové sezony úspěšně. Na hřišti Getafe totiž svěřenci trenéra Simeoneho potvrdili roli favorita a zvítězili 3:0. Dvěma trefami se na triumfu podílel Alváro Morata, jeden přesný zásah přidal Antoine Griezmann a třetí tým uplynulé sezony LaLigy se tak na úvod radoval ze tří bodů.

Atlético plnilo už od začátku zápasu roli papírového favorita. V 15. minutě se prosmýkl mezi domácími obránci Alváro Morata a ranou z hranici velkého vápna otevřel skóre.

Krátce před koncem poločasu zahrozilo také Getafe, Mayoral však po centru z pravé strany pálil pouze do břevna Oblakovy svatyně. Stejný hráč zahrozil i po přestávce, když si naběhl do vápna a zacílil z úhlu. Jeho pokus však mířil těsně nad brankovou konstrukci.

V 59. minutě se naopak znovu radovali z branky Madridští. Morata vyhrál souboj loket na loket s obráncem soupeře a po přihrávce od Felixe navýšil těsné vedení. Patnáct minut před koncem inkasoval domácí tým potřetí.

​Tentokrát se  prosadil Antoine Griezmann, jenž si před hranicí šestnáctky obhodil Mitroviče a přízemní ranou rozvlnil síť protivníkovy branky. Atlético tak na úvod vybojovalo tři body za triumf 3:0.

V dalším utkání pondělního programu mezi Bilbaem a Mallorcou nepadl ani gól a soupeři se tak rozešli s remízou a jednobodovým ziskem.