Fotbal

Vedl Slavii, asistoval Brücknerovi. Teď se trenér Beránek vrací do služeb FAČR

Vedl Slavii, asistoval Brücknerovi. Teď se trenér Beránek vrací do služeb FAČR
Trenér Miroslav Beránek (foto 2014) Zdroj: profimedia.cz

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) v úterý oznámila návrat zkušeného experta do svých řad. Miroslav Beránek přijal místo šéftrenéra úseku reprezentací.

Beránek má za sebou bohatou trenérskou kariéru. Jednadvacítku dovedl v roce 2002 k evropskému titulu a dva roky předtím, tehdy ještě v pozici asistenta Karla Brücknera, i ke stříbrné medaili. A Brücknerovi pomáhal i u A týmu během památného Eura 2004.

Na klubové úrovni vedl například Slavii Praha, Kladno, Zbrojovku Brno i FC Astanu. V Kazachstánu navíc vedl i národní tým mezi lety 2011 a 2013. Naposledy působil ve Slavii jako šéftrenér dorostu.

Související obsah

​Nyní ho oslovil technický ředitel Zdeněk Psotka a Beránek výzvu přijal. "Před pěti lety mě oslovila Slavia, abych předával své bohaté zkušenosti z pozice šéftrenéra dorostu. Myslím, že se nám práce v klubu dařila, vychovali jsme řadu mladých hráčů pro reprezentaci. Letos mě po svém nástupu oslovil Zdeněk Psotka, zda bych chtěl působit v nové roli. A já z něj cítil energii, chuť posouvat český mládežnický fotbal na evropskou úroveň. Proto jsem po dohodě s klubem nabídku přijal. A chci sloužit českému fotbalu na nejvyšší mládežnické úrovni," řekl Beránek pro web FAČR.

Nejlepším týmem Evropy je opět Real Madrid. V Helsinkách porazil Frankfurt a popáté získal Superpohár:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události