Fotbal

Kapitánovi Dortmundu došla trpělivost. Reus zkritizoval klubové vedení

Kapitánovi Dortmundu došla trpělivost. Reus zkritizoval klubové vedení
Fotbalista Borussie Dortmund Marco Reus. Zdroj: Profimedia.cz

Kapitán fotbalového Dortmundu Marco Reus se pustil do klubového vedení své Borussie, kde hraje už deset let. Na paškál si vzal práci s talenty, které vestfálský celek za poslední roky vyprodukoval. Podle 33letého Němce je však kluboví představitelé pouští do jiných týmů moc brzo. A mužstvo si tak samo zavírá cestu k větším úspěchům.

Sancho, Dembélé, Haaland a další. Dortmund každoročně zásobuje evropskou scénu velkými talenty, které si buď vychovává ve svých řadách, nebo je v mladém věku nakupuje ve světě, aby je později za astronomické částky prodal. 

Přestupová politika Borussii sice už vydělala slušnou částku, klubové vedení se však teď dostalo na paškál kapitána Marca Reuse, jenž toto chování na trhu ostře zkritizoval. 

"Je obrovská škoda vidět, že podepisujeme neuvěřitelně dobré a mladé hráče. Bohužel mají sen chtít po dvou, třech nebo čtyřech letech hrát někde jinde, aby se tam mohli rozvíjet," uvedl podle ruhr24.de 33letý Němec. Tomu vadí, že Dortmund je pro řadu talentů jen přestupní stanicí. 

Související obsah

​"Vždy máte pocit, že byste mohli postavit tým, ale pak se za rok nebo dva zase rozpadne, protože odcházejí dva nebo tři dobří hráči," připustil jisté rozčarování. "Když se podíváte na hráče, které jsme měli v posledních letech, tak bychom, kdyby tu zůstali, byli v Evropě hodně vidět," doplnil, proč ho řada odchodů talentovaných fotbalistů mrzí.

Takhle fotbalisté Dortmundu otočili duel s Freiburgem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události