Plíšková vyřadila v Cincinnati Venus Williamsovou, postupuje i Bouzková

Tenistka Karolína Plíšková postoupila na turnaji v Cincinnati do druhého kola, když porazila Venus Williamsovou ve dvou setech, 7:6 a 6:1. V první sadě sice prohrávala už 2:4, nakonec vývoj otočila a získala úvodní sadu. Poté předvedla suverénní jízdu a Američanku doslova smetla. V další fázi turnaje se utká s Belgičankou Elise Mertensovou. Z postupu se raduje také Marie Bouzková. Proti Gauffové stihla vyhrát první set, soupeřka následně duel skrečovala.

Souboj dvou bývalých světových jedniček byl na startu prvního setu vyrovnaný a obě hráčky si držely svá podání. Za stavu 2:2 si však Plíšková prohrála po velké bitvě servis, když nedokázala zreturnovat forhend po lajně. Venus Williamsová se tak dostala do vedení 3:2 a brejk následně potvrdila dalším vítězným gemem.

Češka se nenechala rozhodit a vzápětí vyhrála své podání a i díky dvojchybě soupeřky a několika dalším dobrým míčům srovnala na 4:4. Když na výsledkové tabuli svítil průběžný výsledek 5:5, zahrála Plíšková fantastický stopvolej a vypracovala si náskok. Set ukončila brejkem a mohla se radovat z výhry 7:5.

​Vyhraná sada vlila české tenistce do žil čerstvou krev a hned zkraje setu odskočila Williamsové na rozdíl dvou gemů. Nejprve ovládla svůj servis, poté využila brejkbol a mohla si hýčkat náskok 2:0. Veleúspěšná Američanka následně snížila na 1:3, víc jí toho Plíšková nedovolila, využila hned první mečbol a po suverénním vítězství 6:1 ve druhém setu mohla slavit triumf 2:0.

Postup do 2. slaví také Marie Bouzková. Češka už v úvodním gemu zápasu s Gauffovou soupeřku brejkla, ta si však následně vzala ztracené podání zpět. Následně si vypracovala náskok 5:2 a šla si v první sadě za výhrou. Česká tenistka se však nevzdala a díky skvělé hře srovnala na 5:5. Za stavu 5:6 si pak finalistka letošního French Open dala medical timeout, zřejmě kvůli problémům s chodidlem. Bouzková po pauze získala i poslední gem a vyhrála 7:5.

Po první hře druhé sady musela Američanka duel skrečovat a Češka tak postoupila do další fáze turnaje, v níž změří síly s Alison Riskeovou.

​V prvním kole pak neuspěla Tereza Martincová. Na ni čekala druhá hráčka světa Anett Kontaveitová. České tenistce se vydařil první set. Estonskou hráčku dvakrát brejkla, přičemž sama o podání přišla pouze jednou a úvodní sadu získala v poměru 6:3.

Ve druhém setu byla Martincová o dva brejky pozadu a rychle prohrávala 0:3, pak se ale vzchopila a dokázala sadu dotáhnout do stavu 5:5. Pak ale přišla o podání čistou hrou a prohrála 5:7. Šlo se tak do rozhodujícího setu a za stavu 3:3 přišel brejk od Martincové. Jenže vzápětí přišel rebrejk a další ztracené podání české hráčky, která nakonec prohrála 4:6.