Kodaň ve 4. předkole Ligy mistrů přehrála Trabzonspor, Norové srazili Dinamo

FC Kodaň a norský Bodo/Glimt vykročily za účastí v základní skupině fotbalové Ligy mistrů. Oba celky totiž v úvodním zápase 4. předkola zvítězily. Dánské mužstvo si poradilo s Trabzonsporem a Norové srazili Dinamo Záhřeb. Duel mezi Rangers a PSV Eindhoven vítěze nepoznal, oba týmy se rozešly remízou 2:2.

V zápase mezi norským celkem Bodo/Glimt a Dinamem Záhřeb si fanoušci počkali na první branku až do závěru prvního poločasu. Ve 37. minutě se hlavičkou opřel do balonu po centru z pravé strany Pellegrino a nedal Livakovičovi šanci.

Těsný náskok mohli Norové o pět minut později ještě navýšit, Salveson však hlavičkoval jen do břevna. Hosté mohli srovnat v 71. minutě, kdy už slavili branku, sudí ji ale po poradě s VARem kvůli ofsajdu neuznal. Ke gólu mělo Dinamo blízko i v samotném závěru duelu, ani Ademi se svou hlavičkou, ani Petkovič ranou z vápna neuspěli. Bodo tak zvítězilo těsně 1:0.

Takový byl zápas mezi Kodaní a Trabzonsporem:

Kodaň se v utkání s Trabzonsporem dostala rychle do vedení, když se už v 9. minutě prosadil po přihrávce zleva přízemní ranou Viktor Claesson. Po půlhodině hry měli Dánové na kopačkách druhou trefu. Haraldsson si sice skvěle počíhal na zadní tyči, jeho střela z první ale těsně minula odkrytou svatyni soupeře.

Ve 48. minutě domácí navýšili skóre. Lerager napálil míč po odrazu od země přímo pod břevno. Turci zvládli jedenáct minut před koncem snížit zásluhou Bakasetase na 1:2, víc už toho ale nestihli a do odvety vstoupí s porážkou v zádech.

PSV šlo v duelu proti Rangers do vedení ve 37. minutě. Sangare se dostal k odraženému míči po rohovém kopu a zacílil zcela přesně. Skotský celek však neprohrával dlouho. Náskok protivníka smazal už po třech minutách, kdy napnul sít branky Eindhovenu Čolak. Ten zužitkoval Tavernierovu pobídku z pravé strany a srovnal na 1:1.

​​Přesně v 70. minutě strhl skotský tým vedení na svou stranu. Lawrence vyslal tvrdou ránu a Benitez na ni nedosáhl. Poslední slovo však měli hráči PSV. O osm minut později totiž stanovili konečný výsledek. Na 2:2 srovnal Armando Obispo.