Tenis

Ruská tenistka nechala vyvést jednu z fanynek. Vadila jí ukrajinská vlajka

Ruská tenistka nechala vyvést jednu z fanynek. Vadila jí ukrajinská vlajka
Tenisové míčky – ilustrační foto Zdroj: Profimedia

V americkém Cincinnati už probíhá hlavní část prestižního turnaje. Ještě v kvalifikačních bojích ale přišla situace, při které se střetly dvě ruské tenistky – Anna Kalinská a Anastasija Potapovová. Jedna z hráček nechala údajně vyvést fanynku, která byla zabalena do velké ukrajinské vlajky.

Během zápasu Kalinské s Potapovovou seděla na tribuně fanynka s květinovým věncem na hlavě a velkou ukrajinskou vlajkou. To se jedné z ruských hráček nelíbilo a údajně řekla umpirové rozhodčí Morgane Laraové, aby ji vykázala.

Rozhodčí hráčce vyhověla a požádala fanynku, aby opustila tribunu. Podle svědků jí Laraová řekla, že není dobré, aby tam seděla s ukrajinskou vlajkou. Na to jí odpověděla, že zase není správné napadat jinou zemi.

Poté přišel zásah ochranky, jejíž členové fanynce vyhrožovali, že pokud kurty neopustí, zavolají policii. K celé situaci se pro agenturu Reuters vyjádřili organizátoři turnaje, kteří zveřejnili důvod, proč byla divačka, která byla na zápase se svým ukrajinským přítelem, vyvedena.

Související obsah

​"Podle pravidel, která jsou uvedena na webových stránkách turnaje, nesmí být vlajky a bannery větší než 46x46 centimetrů," uvedl mluvčí turnaje v e-mailu. Fanynka byla údajně prvně požádána o odstranění vlajky, jelikož neuposlechla, byla vyvedena. "Jakékoliv další dotazy by měly být směřovány na WTA Tour," napsal dále. Právě vedení WTA na žádost o komentář agentury Reuters nereagovalo.

A jak zápas dopadl? Kalinská porazila Potapovovou 7:5 a 6:1, nicméně do hlavní soutěže se dostaly nakonec obě hráčky. Potapovová jako lucky loser nahradila zraněnou Muchovou, ale následně prohrála v 1. kole se Simonou Halepovou, zatímco Kalinská vyřadila Trevisanovou.

V Cincinnati pokračuje po velkém dramatu Petra Kvitová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události