Fotbal

Slavii a Bohemians zasáhla smutná zpráva, zemřel bývalý kapitán klokanů

Slavii a Bohemians zasáhla smutná zpráva, zemřel bývalý kapitán klokanů
Ve fotbale došlo k úmrtí dalšího věhlasného hráče (ilustrační foto). Zdroj: Profimedia.cz

Dva pražské fotbalové celky drží smutek. Ve věku 93 let totiž zemřel František Fiktus, který hájil v minulosti barvy Slavie i Bohemians. V Ďolíčku dokonce v 50. a 60. letech navlékal kapitánskou pásku. O jeho úmrtí informovali zástupci obou vršovických týmů na webových stránkách a sociálních sítích.

V době aktivní kariéry Fiktus hrál kromě fotbalu i hokej, víc se ale vyskytoval na zeleném pažitu. V 50. letech nastupoval za pražskou Slavii, jež tehdy nesla název Dynamo. Kvůli režimu si však mnoho radosti ze hry neužil, protože byl poslán do karvinských dolů.

V roce 1956 ale byl při tom, když slávisté na Velikonočním turnaji v zápase proti Göteborgu naskočili po čtyřech letech v sešívaných dresech. Účastnil se i zájezdu do jižní Afriky.

V roce 1957 Fiktus vyměnil Slavii za Bohemians (tehdejší Spartak Praha Stalingrad), kterým pomohl k postupu do nejvyšší soutěže. V zelenobílém trikotu pak působil čtyři roky a dokonce oblékal kapitánskou pásku. V 72 utkáních nastřílel šest branek. 

Do míče už si ale bohužel nikdy nekopne. Zemřel ve věku 93 let, o čemž informovaly oba s ním spjaté kluby. "Navždy nás opustil pan František Fiktus, kapitán Klokanů z 50. let. Všem pozůstalým vyjadřujeme naši hlubokou soustrast," napsali Bohemians na twitter. 

Související obsah

"Ve věku 93 let zemřel František Fiktus. Jeden z hrdinů mužstva, kteří na Velikonočním turnaji 1956 hráli znovu v červenobílých dresech. Účastník zájezdu do jižní Afriky. V 50. letech byl jako "pétépák" v karvinských dolech. Upřímnou soustrast rodině," rozloučila se s bývalým hráčem také Slavia.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události