Další sporty

Australský ragbista strkal soupeři ruku mezi hýždě. Vyfasoval za to tvrdý trest

Australský ragbista strkal soupeři ruku mezi hýždě. Vyfasoval za to tvrdý trest
Ragbista Corey Norman. Zdroj: Profimedia.cz

Hráč anglické ragbyové Super League Corey Norman vyfasoval trest za nepřijatelné chování, kterého se dopustil v zápase svého Toulouse proti Warringtonu. Jednatřicetiletý Australan totiž byl obviněn a shledán vinným za to, že strkal ruku mezi hýždě protihráče Wolves Olivera Holmese. Kvůli incidentu si nezahraje osm zápasů a navíc musí zaplatit pokutu 500 liber, což je necelých 15 tisíc korun.

Stalo se to před necelým týdnem. V zápase anglické Super League mezi francouzským Toulouse a anglickým Warringtonem došlo k incidentu mezi dvěma hráči, který měl dohru. 

Corey Norman totiž sáhl Oliveru Holmesovi z týmu soupeře rukou mezi hýždě, což se neobešlo bez stížnosti postiženého hráče ani bez vyšetřování. I když se Australan, který před příchodem do Francie působil jedenáct let v australské ragbyové lize, k činu nepřiznal, musel si vyslechnout trest. 

Tribunál v čele s předsedkyní Sarah Wrightovou totiž rozhodl, že jeho jednání bylo úmyslné. "Záběry incidentu ukazují úmyslný pohyb levé paže Coreyho Normana a ruky na hýždě Olivera Holmese," stojí v rozsudku podle CNN.

Související obsah

​Norman proto vyfasoval i trest, a to stopku na osm zápasů. K tomu musí zaplatit pokutu 500 dolarů, tedy skoro 15 tisíc korun. V letošní sezoně už si tak australský ragbista nezahraje. Do konce sezony totiž zbývají poslední čtyři zápasy. A hříšníkovo Toulouse je na posledním místě. 

​Bizarních situací se rodí ve sportu hodně. Tady chtěl zápasník překvapit sérií zajímavých chvatů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události