Kvitová převálcovala Cirsteaovou, Bouzková skrečovala, Plíšková vypadla

Česká tenistka Petra Kvitová. Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Petra Kvitová převálcovala ve druhém kole turnaje v Cincinnati Soranu Cirsteaovou a postoupila dál. Rumunskou soupeřku vyprovodila z kurtu po dvousetové bitvě. První set opanovala výsledkem 6:2, druhý ovládla poměrem 6:3 a může pilovat formu na osmifinále. Naopak Marie Bouzková do utkání s Riskeovou ani nenastoupila, z turnaje se odhlásila pro zranění. Svůj zápas pak nezvládla Karolína Plíšková, která padla s Elise Mertensovou ve dvou setech.

V úvodním setu si obě tenistky držely svá podání, a to až do stavu 2:2. Poté se na servis postavila Kvitová a dobrý gem uzavřela esem z dvorce. Následně soupeřku poprvé brejkla a vypracovala si náskok dvou her, který ještě pojistila dalším vyhraným podáním.

Poté Češka předvedla několik výborných returnů a tím posledním ukončila první set. Druhá sada měla zpočátku hodně podobný průběh jako ta první. Nejdřív si obě hráčky vyhrávaly svůj servis, a to až do stavu 2:2. Poté začala znovu dominovat rodačka z Fulneku. Vedení 4:2 navíc podtrhla parádním dropshotem.

​Pátý gem pak získala po hře, jíž uzavřela esem a při podání Cirsteaové mohla celý duel ukončit. Rumunka ale na chvíli vystrčila drápky a po Kvitové autu snížila na 3:5. Česká tenistka ale neponechala nic náhodě a suverénním způsobem získala závěrečný bod. Duel uzavřela parádním forhendem po lajně a mohla se radovat.

Do boje měla jít i další Češka Marie Bouzková, ještě před startem duelu s Alison Riskeovou ale musela duel skrečovat kvůli zranění hrudníku. Jako poslední Češka naskočila na kurt Karolína Plíšková a v první sadě se s Mertensovou tahala o každý míče i gem. Nakonec ale první sadu prohrála 6:7.

Ve druhém setu už byla odevzdanější a po prohře 3:6 a celkové porážce 0:2 na sety v Cincinnati končí.