Fotbal

Hrůzostrašný střet v krajském přeboru. Zasahovala i sanitka, zápas se nedohrál

Ve víkendovém zápase fotbalového krajského přeboru mezi Lázněmi Bohdaneč a Holicemi došlo k hodně nepříjemné situaci. Ve druhém poločase se totiž na hrací ploše při vzdušném souboji srazili dva hráči a jeden z nich zůstal zraněný ležet na trávníku. Pořadatelé dokonce museli přivolat záchrannou službu, která fotbalistu odvezla do nemocnice. Utkání se následně po poradě rozhodčích a delegáta nedohrálo a bude se konat v náhradním termínu.

Za jistých okolností by to byl běžný souboj, kterých je ve fotbale bezpočet. V utkání krajského přeboru na Pardubicku mezi Lázněmi Bohdaneč a Holicemi se dvojice hráčů střetla ve vzdušném souboji tak nešťastně, že jeden z nich si přivodil zranění. 

"Byla to nešťastná náhoda. Oba hráči skákali zády k sobě a v podstatě o sobě podle mě ani nevěděli. V letu se srazili a hráč Holic špatně dopadl," popsal ošemetnou situaci pro TN.cz sekretář domácího celku Tomáš Jupa. 

Protože na tom byl hostující hráč špatně a nezvedal se z trávníku, musela být dokonce přivolána záchranka. "Šel do vzdušného souboje, padal na hlavu a nedal si pod sebe ruce. Nejdřív se nemohl nadechnout a začal se dusit, takže se zavolala záchranka. Než přijela, upadl do šoku, začal se klepat a vůbec nevěděl, kde je. Chvilkama to vypadalo, že upadne i do bezvědomí. Dokonce mu tekla krev," uvedl jeden z jeho spoluhráčů. 

Související obsah

Hrůzostrašné momenty prožíval i domácí tým. "Sice jsme měli strach, ale než dojela záchranka, měli jsme celou dobu na telefonu operátorku, která nás informovala, kde vůz je, a říkala nám, co máme dělat. Radila, abychom ho dali do stabilizované polohy, zbytečně s ním nehýbali a nechali ho ležet tak, jak jemu je pohodlné, aby ho nic nebolelo," řekl Jupa. 

"Měli jsme o něj fakt strach. Má otřes mozku a něco s páteří. V nemocnici si ho chtěli nechat na pozorování, ale na jeho žádost ho nakonec ještě ten den pustili," pověděl jeden z holických fotbalistů, jak na tom jeho parťák z kabiny je. 

​A rozpovídal se také o tom, co se na hrací ploše dělo po odjezdu sanitky. Fotbalisté obou týmů totiž zápas nechtěli dohrát, což se nelíbilo sudím. "Když odjela sanitka, řekl rozhodčí, že se zápas musí dohrát. My ale řekli, že nenastoupíme. Nakonec jsme si nechali zavolat delegáta, ten musel volat na disciplinární komisi a na krajský svaz, aby tam posvětili, že se dohrávat nemusí. Utkání se tak přeložilo a bude se dohrávat," uzavřel. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události