Fotbal

Osvobození pro fanoušky United? Vlastníci prý jednají o prodeji klubu

Osvobození pro fanoušky United? Vlastníci prý jednají o prodeji klubu
Avram a Joel Glazerovi s bývalým trenérem Solskjaerem Zdroj: Profimedia.cz

Fanoušci Manchesteru United nezažívají v posledních letech moc dobré chvilky se svým milovaným klubem. Často se výsledky vyčítají vlastníkům, bratrům Glazerových. Dle prověřeného ekonomického webu Bloomberg se tak už pomalu začalo mluvit o prodeji.

Rodina Glazerových vlastní Manchester United od roku 2003 a Joel a Avram Glazerovi byli jako velcí šéfové u těch největších úspěchů, kterých lze dosáhnout ve fotbalové Evropě. V posledních letech to ale na Old Trafford skřípe a fanoušci si již několik let přejí odchod dlouholetých vlastníků. 

Nyní by se něco podobného mohlo stát. Web Bloomberg má důvěrné informace od zdrojů, které si přály být nejmenovány. Rodina Glazerových z důvodu sílícího tlaku od fanoušků přemýšlí o prodeji minoritního podílu. Kontroly nad klubem se ale vzdát nechtějí. 

Související obsah

Aktuální hodnota klubu se má pohybovat kolem pěti miliard liber (145 miliard korun). Zástupce Manchesteru United a rodiny Glazerů se zatím k celé situaci odmítl vyjádřit. Pro fanoušky Red Devils to může znít dobře, ale minoritní vlastník by nejspíše rozhodující slovo neměl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události