Kvitová je v Cincinnati ve čtvrtfinále, finalistce Wimbledonu dala kanára

Česká tenistka Petra Kvitová potvrdila skvělou formu, kterou v posledních měsících má. Jedna z nejlepších českých tenistek jednadvacátého století se v osmifinále tenisového turnaje v americkém Cincinnati postavila finalistce Wimbledonu Jabeurové, kterou zdolala ve třech setech. V poslední sadě dokonce vyhrála jasně 6:0.

Petra Kvitová v úvodním kole zdolala Švýcarku Teichmannovou, ve dvou setech poté zametla také s Cirsteaovou. Ve třetím kole jí čekala tuniská tenistka Ons Jabeurová, která v první a třetí sadě uhrála jediný gem. První sada skončila za 25 minut výhrou rodačky z Fulneku v poměru 6:1.

Prostřední hra byla o něco zajímavější a vyrovnanější, také trvala téměř hodinu. Kvitová ztratila dva servisy, což nakonec znamenalo prohru 4:6. V rozhodující sadě ale dvojnásobná vítězka Wimbledonu již dominovala a za 30 minut si připsala kanára a postup do další fáze turnaje.

Češka si pomohla tím, co umí – pětkrát dala soupeřce eso a těší se z postupu mezi osm nejlepších tenistek turnaje. Tam se potká s vítězkou utkání Tomljanovicová – Kuděrmetevová. Po středečním vypadnutí Karolíny Plíškové je Kvitová jedinou českou hráčkou na turnaji v Ohiu.