Další sporty

Tvrdý trest. Hráč NFL nebyl odsouzen, přesto si velkou část sezony nezahraje

Tvrdý trest. Hráč NFL nebyl odsouzen, přesto si velkou část sezony nezahraje
Americký fotbalista Deshaun Watson. Zdroj: Profimedia.cz

Šestadvacetiletý quarterback Deshaun Watson vyfasoval tvrdý trest za nařčení ze sexuálně agresivního chování k více než dvou desítkám žen, kterého se měl dopustit. Protože se nenašlo dost důkazů, přistoupila disciplinární úřednice NFLPA k šestizápasové stopce. Podle vedení NFL ale byl flastr nedostatečný, a tak se obě asociace dohodly na jedenácti duelech. Americký fotbalista, který je nejlépe placeným hráčem zámořské ligy, si tak nezahraje dvě třetiny sezony.

O trestu pro quarterbacka, který údajně sexuálně obtěžoval více než dvacet žen, se dlouho jednalo. Hráčská asociace NFLPA původně chtěla, aby byl hráč kvůli nedostatečnému množství důkazu zcela osvobozen od jakéhokoli potrestání. 

Vedení NFL naopak žádalo, aby dostal stopku na celou sezonu. Incident nakonec vyšetřila disciplinární úřednice Sue L. Robinsonová, která stanovila trest na šest utkání. To se však zástupcům soutěže opět nelíbilo, a tak se obě organizace domluvily na kompromisu. 

Deshaun Watson se tak nepodívá na hřiště celých 11 utkání, což jsou dvě třetiny sezony (v základní části hrají týmy 17 zápasů). A to je přitom nejlépe placeným hráčem ligy (5,5 miliardy korun za pět let angažmá) a jeho tým Cleveland Browns se kvůli němu vzdal tří voleb v prvním kole draftu a dalších výběrů. Navíc Browns nechali odejít svého dosavadního nejlepšího quarterbacka Bakera Mayfielda, kterého draftovali v roce 2018 z první pozice.

Související obsah

​Kromě toho musí sportovec zaplatit tučnou pokutu – 5 milionů dolarů, což je více než 120 milionů korun. Navíc je povinen absolvovat sezení s experty na dané chování a dodržovat navrhované způsoby léčby. 

Jednou z největších hvězd NFL je zkušený Tom Brady. Tohle udělal kvůli charitě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události