Motorsport

Márquez ukázal hrozivě zjizvenou ruku, pak promluvil o návratu do MotoGP

Márquez ukázal hrozivě zjizvenou ruku, pak promluvil o návratu do MotoGP
Jezdec MotoGP Marc Márquez Zdroj: profimedia.cz

Hvězda MotoGP Marc Márquez se před Velkou cenou Rakouska vyjádřil, jak to vypadá s jeho zraněnou rukou, kvůli které byl už na čtvrté operaci. 29letý Španěl stále doufá, že bude závodit ještě tuto sezonu.

Šestinásobný šampion MotoGP v červnu absolvoval už čtvrtou operaci bolavého ramena, které si poranil v roce 2020 při Velké ceně Andalusie. Marc Márqurez strávil na sále přes tři hodiny. 

Nyní se slavný motocyklový jezdec vyjádřil, jak probíhá jeho rehabilitace, i jak to vypadá s jeho případným návratem do kolotoče mistrovství světa. "Je pravda, že od operace jsem prvních šest týdnů nehýbal rukou. Potom jsem v posledních čtyřech týdnech začal trochu pracovat s gumičkami. Nyní začínám trochu zvyšovat váhu. Příští týden, až budu mít kontrolu u doktora, se rozhodne, zdali můžu v tréninku ještě přitlačit," prohlásil jezdec 
Repsol Honda, jenž přijel do Rakouska podpořit svůj tým. 

Související obsah

"Pokud mi dovolí víc přitlačit, tak uděláme tréninkový plán a hned uvidíme, kdy se vrátím," dodal Márquez, který v paddocku také ukazoval svoji zjizvenou pravou ruku.


"Uvědomuji si, jak důležitá je tato rehabilitace, a pokud budu muset počkat ještě týden, počkám," řekl slavný Španěl na závěr. 

Marc Márquez má na zranění opravdu smůlu, kromě zmíněného ramena ho dlouhodobě trápí také tzv. diplopie (dvojité vidění), kvůli které musel vynechat několik závodů. Ve své kariéře dokázal 29letý závodník získat šest světových titulů v kategorii MotoGP, a patří tak mezi nejlepší jezdce historie.

Marc Márquez zažil už několik nepříjemných pádů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události