šipky

Šipkařské Nova Sport Open se blíží. Na jaké české hvězdy se můžete těšit?

Šipkařské Nova Sport Open se blíží. Na jaké české hvězdy se můžete těšit?
Brzy se uskuteční Nova Sport Open v šipkách (ilustrační foto). Zdroj: Profimedia.cz

Už 3. září se v hotelu Pyramida odehraje šipkařský Nova Sport Open, jehož se zúčastní 512 hráčů. Kapacita turnaje byla velmi rychle vyprodána a budou zde hrát i některá známá česká jména, jmenovitě Pavel Jirkal, Miloslav Navrátil, Vítězslav Sedlák nebo Michal Ondo. Pokud jste se nestihli registrovat jako soutěžící, nemusíte smutnit, pořád se můžete turnaje zúčastnit v roli počtáře a odnesete si i finanční odměnu.

Letošní Nova Sport Open se uskuteční ve zcela nové podobě. Soutěžící budou rozděleni do 128 skupin po čtyřech hráčích a z každé z nich postoupí do další fáze dva nejlepší. Až do osmifinále se bude hrát formátem High Score (7 kol na dva vítězné legy). Od osmifinále se pak bude hrát formát 501 (double out) na 3 vítězné legy. Samotné finále pak na 4 vítězné legy.

U terče se první zářijovou sobotu mohou účastníci také potkat s Pavlem Jirkalem, který Českou republiku dvakrát reprezentoval na World Cup od Darts, nebo Miloslavem Navrátilem. Ten se v roce 2008 stal prvním Čechem, který si zahrál na mistrovství světa. Tam ale podlehl 2:3 na sety Andymu Jenkinsovi.

Dalším známým hráčem je Vítězslav Sedlák, jehož fanoušci mohli například vidět na letošním Gambrinus Czech Darts Open, kde postoupil do druhého kola, ve kterém vyzval legendárního Michaela van Gerwena, se kterým za podpory bouřící haly prohrál 2:6. Chybět nebude ani Michal Ondo, který je čtyřnásobným mistrem republiky v týmové soutěži a turnaj jednotlivců ovládl v roce 2017. 

Související obsah

​"Kapacita turnaje byla vyprodaná za pět nebo šest dní. Moc se těším, přípravy jsou v plném proudu," řekl organizátor turnaje Pavel Korda, který také prozradil, že v pondělí proběhne rozlosování Nova Sport Open, kde se soutěžící dozví, s kým a v kolik budou hrát ve skupině. Veškeré informace ohledně složení skupin najdete příští týden na webu TN.cz v sekci sport. 

Ačkoliv již není možné se do turnaje registrovat jako hráč, stále je možné se stát počtářem, kdy budete u terče zaznamenávat, kolik bodů šipkaři naházeli. Potřebujete k tomu s sebou mít pouze průkaz totožnosti, tmavé kalhoty a uzavřené boty. Odměna pro počtáře činí tisíc korun. Přihlásit se můžete ZDE

V týdnu před Nova Sport Open budou Pavel Korda a Vítězslav Sedlák hosty ve Snídani s Novou, kde o blížícím se turnaji pohovoří. 

Nova Sport Open 2022 - Seznam hráčů Zdroj: TN.cz

Nova Sport Open 2022 - Seznam hráčů Zdroj: TN.cz

Takováto panovala atmosféra na letošním Gambrinus Czech Darts Open 2022:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události