Tenis

Vévodkyně Kate a hvězdný Federer společně na kurtu. Chystají akci pro děti

Vévodkyně Kate a hvězdný Federer společně na kurtu. Chystají akci pro děti
Roger Federer a Kate Middletonová ve Wimbledonu 2019. | Zdroj: profimedia.cz

Manželka britského prince Williama Kate Middletonová a hvězdný tenista Roger Federer se brzy potkají na kurtu. Obě slavné osobnosti se totiž chystají na "den tenisu", který se už brzy uskuteční ve východním Londýně. Akce je součástí charitativních aktivit a výtěžek poputuje do dvou organizací pod patronátem vévodkyně z Cambridge.

Tenista Roger Federer se s britskou královskou rodinou velmi dobře zná. V roce 2017 se účastnil svatby sestry Kate Pippy Middletonové, a dokonce si zahrál tenis i s devítiletým princem Georgem, synem prince Williama a Kate Middletonové. 

Právě s vévodkyní z Cambridge si ale také brzy stoupne na kurt. Dvojice se totiž domluvila na spolupráci v rámci několika charitativních projektů. Jejich součástí je i návštěva "dne tenisu" ve východním Londýně, kterého se zúčastní školáci ve věku od 8 do 15 let. A Kate a Federer by jim mimo jiné měli ukázat něco ze svého tenisového umění. Akce byla nápadem Kate, jež je nadšenou podporovatelkou amatérského tenisu, a snaží se povzbuzovat mladé lidi ze všech prostředí, aby se do tohoto sportu zapojili.

A proto přizvala právě dvacetinásobného grandslamového šampiona. U Švýcara není pochyb, že z jeho tenisových kousků budou děti nadšené. Ani vévodkyně však není tenisem nepolíbená, hraje ho už několik let a je prý velmi ráda a vášnivě.  

Související obsah

​Den tenisu je navíc součástí většího charitativního projektu, jehož výtěžek poputuje do organizací, které manželka britského prince podporuje – Action for Children a Lawn Tennis Association s dobročinnou složkou LTA Tennis Foundation. 

Loni v létě musel Roger Federer na operaci. Od té doby se ze zdravotních problémů ještě pořádně nevzpamatoval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události