Tenis

Nejdřív Swiateková, teď i Badosaová. Tenistky si stěžují na míče pro US Open

Nejdřív Swiateková, teď i Badosaová. Tenistky si stěžují na míče pro US Open
Polská tenistka Iga Šwiateková. | Zdroj: Profimedia.cz

Světová tenisová čtyřka Paula Badosaová podpořila Igu Swiatekovou v názoru na míčky, se kterými se hraje ženská část US Open. Obě hráčky uvedly, že nechápou, proč se při jejich zápasech používají lehčí míčky než u mužů. "Pro tenistky je to nepříjemné a pro diváky to není taková podívaná," nechaly se slyšet.

Začala s tím světová hráčka číslo jedna Iga Swiateková, Teď se k ní přidala žebříčkově čtvrtá tenistka Paula Badosaová. Obě si stěžují na fakt, že se ženská soutěž na US Open hraje s lehčími míčky než ta mužská. Newyorský grandslam je navíc jediný, kde toto pravidlo funguje. 

"Nevím, proč jsou míčky jiné než ty mužské. Asi před 15 lety měly ženy nějaká zranění lokte, protože míče byly těžší a změnili je na ženské, ale teď jsme tak dobře fyzicky připravené, že si nemyslím, že by se to stalo. Navíc ty míče v Evropě neseženeme, nebo když je koupíme v obchodě, jsou úplně jiné než turnajové míče," uvedla dvojnásobná grandslamová vítězka. 

"Plně souhlasím," nechala se slyšet Badoasová, která rovněž řekla, v čem mají ženy s lehčími míčky problémy. "Pro hráčky jsou kvůli těm míčkům velmi nepříznivé podmínky a pro diváky také. Pak si lidé stěžují, že je tam hodně chyb a ze hry se ztrácí taktika a inteligence na body. U rychlejších kurtů jsou lehčí míčky nekontrolovatelné," uvedla Španělka. 

Související obsah

"Mám pocit, že je opravdu těžké ženské míče ovládat, ale každý má stejné podmínky, takže se s tím snažíme vypořádat. Upřímně nechápu, proč jsou jiné," doplnila Swiateková. Obě tenistky už se situaci snažily řešit loni, když navštívily předsedu WTA Stevea Simona. Prozatím ale se svým návrhem neuspěly.

Tenistce Petře Kvitové se na turnaje v Cincinnati hodně daří:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události