šipky

V Novém Jižním Walesu jasně kraloval Clayton. Sherrocková schytala debakl

V Novém Jižním Walesu jasně kraloval Clayton. Sherrocková schytala debakl
Jonny Clayton Zdroj: Profimedia

Vítězem turnaje v Novém Jižním Waleseu se stal Jonny Clayton. Ve finále naprosto suverénně porazil Jamese Wadea, kterému dovolil pouze jediný leg. Podobně suverénně si vedl i v předchozích dnech sobotních zápasech. K vidění byly také dvě výhry s nulou, kdy Fallon Sherrocková a Dimitri Van den Bergh neuhráli ve svých zápasech ani jednu hru.

Úvodní dvě čtvrtfinále nabídla až nezvykle jednoznačnou podívanou. Vítěz dvou letošních turnajů World Series of Darts Dimitri Van den Bergh neuhrál proti Jamesi Wadeovi ani jeden leg a prohrál 0:6. Do utkání přitom vstupoval v roli papírového favorita. Belgičanovi se ale vůbec nedařilo na zavírání, když netrefil do správného doublu ani jednu z deseti šipek, zatímco jeho soupeř měl 66% úspěšnost. Nepopulárního kanára schytala také Fallon Sherrocková, která proti skvělé hrajícímu Gerwynu Priceovi neměla nárok. Světová jednička hodina průměrně na tři šipky 110 bodů, čemuž nemohla Angličanka s 80 body konkurovat. 

Zbylá dvě čtvrtfinále už nabídla o něco vyrovnanější podívanou. Simon Whitlock, který v pátek v dramatickém souboji porazil Michaela van Gerwena, nestačil na Joea Cullena a prohrál s ním 2:6. Postup mezi nejlepší čtyřku si vybojoval také Jonny Clayton, který otočil zápas proti světové čtyřce Michaelu Smithovi a vyhrál 6:4.

Související obsah

​V semifinále už Price na svůj skvělý výkon proti Sherrockové nenavázal. Od začátku utkání byl Wade lepší hráčem a rychle se dostal do vedení s brejkem 3:1. Za stavu 5:3 vzal svému soupeři podání znovu a následně zápas ukončil v poměru 7:3. Přestože měl zkušený Angličan průměr na tři šipky nižší než Price (93,25 ku 94,58), využil lepšího zavírání, když světová jednička trefila jen tři šipky ze dvanácti. Druhé semifinále bylo až překvapivě rychlé. Cullen uhrál proti Claytonovi jediný leg a prohrál jednoznačně 1:7.

Do finálového zápasu vstoupil výrazně lépe Jonny Clayton, když vyhrál první legy, z toho dva na Wadeově podání. Následně se sice podařilo Angličanovi snížit, ale víc už v zápase nepředvedl. Clayton vyhrál suverénně 8:1, když měl průměr na tři šipky o deset bodů vyšší. Jonny Clayton se tak raduje z vítězství v australském Novém Jižním Walesu. 

Čtvrtfinále

J. Wade –⁠ D. Van den Bergh 6:0

G. Price –⁠ F. Sherrock 6:0

J. Cullen –⁠ S. Whitlock 6:2

M. Smith –⁠ J. Clayton 4:6

Semifinále

J. Wade –⁠ G Price 7:3

J. Clayton –⁠ J. Cullen 7:1

Finále

J. Wade –⁠ J. Clayton 1:8

Gerwyn Price zavřel v semifinále World Matchplay na devět šipek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události