Fantastická Kvitová! Česká tenistka si v Cincinnati zahraje o druhý letošní titul

Petra Kvitová | Zdroj: Profimedia

Petra Kvitová poprvé ve své kariéře postoupila na turnaji v Cincinnati do finále. V semifinále zdolala ve třísetové bitvě Madison Keysovou 6:7, 6:4 a 6:3. Navázala tak na rok staré vítězství, kdy stejnou hráčku dokázala na témže turnaji porazit v prvním kole. O letošní druhý titul si to česká hráčka rozdá s Caroline Garciaovou, nebo Arynou Sabalenkovou.

Začátek semifinálového zápasu proti Madison Keysové se Petře Kvitové nepodařil podle představ, když rychle prohrávala 1:3. Česká tenistka ale dokázala vývoj prvního setu třemi vyhranými gemy otočit. Úvodní sada nakonec zamířila až do tiebreaku, který se lépe vyvíjel pro Američanku. Ta vedla už 5:2, ale dvojnásobné wimbledonské vítězce se podařilo dotáhnout na 5:5, a tak bylo na drama zaděláno. Úspěšnější ale nakonec byla Keysová, která zkrácenou hru vyhrála 8:6 a byla tak jediný set od postupu do finále.

Ve druhém setu ale byla Kvitová lepší hráčkou, což se promítlo i ve skóre. Dvakrát vzala soupeřce podání, díky čemuž se dostala do vedení 5:2. Napoprvé ale dopodávat nedokázala, když jí Keysová vzala podání čistou hrou. Za stavu 5:3 si pak vypracovala hned dva mečboly na servise Keysové, ale využít je nedokázala. V následující hře se už ale zadařilo. Při svém podání neztratila ani jeden fiftýn, a tak o vítězce musel rozhodnout třetí set.

​I do něj Kvitová vstoupila parádně, když ihned soupeřce vzala podání. Náskok brejku si bez problémů držela až do stavu 4:3. Pak ale Keysová vedla na podání české hráčky 40:0 a vypadalo to, že bude srovnáno. To se ale nestalo. Kvitová pěti vyhranými míčky v řadě gem otočila a dostala se do vedení 5:3. V následující hře sice Kvitová neproměnila dva mečboly, ale při tom třetím už byla úspěšná. V neděli tak bude moci zabojovat o svůj druhý letošní titul.