Manchester City zachraňoval bod v Newcastlu. Chelsea ostudně padla s Leedsem

Erling Haaland | Zdroj: Profimedia

Trápení West Hamu pokračuje. V Premier League prohrál i třetí zápas, když na domácím stadionu prohrál s Brightonem 0:2. K velkému překvapení došlo i na hřišti Leedsu, kdy domácí jasně porazili londýnskou Chelsea 3:0. Manchester City pak sehrál dramatickou bitvu, ve které nakonec pouze remizoval 3:3 s Newcastlem.

Do vedení proti Leedsu se fotbalisté Chelsea mohli dostat už v první minutě. Raheem Sterling převzal přihrávku od Conora Gallaghera, navedl si míč na osu hřiště, ale jeho rána skončila jen těsně vedle pravé tyče. Stejný hráč v patnácté minutě už míč do sítě dostal, když si naběhl na přihrávku Marca Cucurelly, ale rozhodčí jej díky videu nachytal v těsném ofsajdu.

A tak překvapivě jako první udeřili domácí, kteří využili velké chyby brankáře Mendyho. Tomu nevyšla klička, na což pohotově zareagoval Brenden Aaronson, který poté neměl problém dopravit míč zblízka do sítě. O čtyři minuty později bylo na Elland Road ještě veseleji. Jack Harrison rozehrál z levé strany standardní situaci a na jeho centr si naskočil Rodrigo, který míč poslal hlavou do sítě.

​Ve druhém poločase se v 65. minutě dostal k nebezpečné střele Reece James, ale jeho pokus konečky prstů vytěsnil Meslier na rohový kop. O čtyři minuty později pak šel Leeds do vedení už 3:0. Po centru Daniela Jamese se do zakončení dostal Jack Harrison, jenž zblízka překonal Mendyho.

V závěru zápasu ještě viděl druhou žlutou kartu obránce Chelsea Koulibaly, a tak zamířil předčasně do sprch. Proti oslabenému soupeři už neměl Leeds žádný problém udržet vedení do konce, a tak se raduje ze šokující výhry 3:0.

West Ham stále bez bodu

West Hamu úvod sezony vůbec nevyšel. Z prvních dvou kol nevytěžil ani bod, a tak si chtěl zlepšit chuť proti Brightonu. To se ale vůbec nedařilo, protože hosté byli od začátku lepším týmem. Trossard se ve 12. minutě dostával do zakončení v nebezpečné pozici, ale jeden z obránců londýnského týmu k němu dokázal včas přistoupit a odklidil míč na rohový kop.

Ve 20. minutě pak zbytečně ztratil míč Zouma, čehož využil Trossard, který následně našel Welbecka, jehož ve vápně fauloval Kehrer a rozhodčí neváhal nařídit pokutový kop. K němu se postavil Alexis Mac Allister a přesnou střelou k levé tyči poslal Brighton do vedení.

​Do druhého poločasu vstoupili Kladiváři podstatně aktivněji. V 53. minutě byli blízko vyrovnání, když Coufal nebezpečně centroval před branku, kde byl velký závar. Nakonec se do zakončení dostal Declan Rice, ale jeho střela byla tečována vedle. O další dvě minuty později mohl skórovat Tomáš Souček, který si na malém vápně naběhl na centr Antonia, ale před českým záložníkem na poslední chvíli odvrátil míč do bezpečí obránce hostí.

Své šance domácí nevyužili, a tak udeřilo zase na druhé straně. Po pohledné kombinaci na ose Mac Allister –⁠ Gross –⁠ Trossard se do zakončení dostal posledně jmenovaný, který postupoval sám na Fabiánskiho a přízemní střelou jej překonal. S dvougólovou ztrátou už nedokázali Souček a spol. nic udělat, a tak i potřetí nezískali v lize ani bod.

Manchester City získal pouze bod

Manchester City byl sice na půdě Newcastlu favoritem, což prokázal v páté minutě, kdy se dostal do vedení. Jenže pak začali domácí úřadovat a po gólech Almiróna a Wilsona se dostal do vedení, které vydrželo do konce prvního poločasu.

Následně navýšil skóre ještě Trippier a se Citizens to nevypadalo dobře. Pak se ale prosadila nová akvizice, útočník Erling Haaland, který snížil na 2:3. O čtyři minuty později pak zachránil remízu pro City Bernardo Silva.

Premier League tak po 3. ligovém kole povede Arsenal.

Nedělní zápasy 3. kola Premier League:

Leeds –⁠ Chelsea 3:0

Branky: 33. Aaronson, 37. Rodrigo (Harrison), 69. Harrison (Rodrigo)

ČK: Koulibaly

West Ham –⁠ Brighton 0:2

Branky: 22. Mac Allister (pen.), 66. Trossard (Groß)

Newcastle –⁠ Manchester City 3:3

Branky: 28. Almirón (Saint-Maximin), 39. C. Wilson (Saint-Maximin), 54. Trippier – 5. Gündoğan (B. Silva), 61. Haaland (Rodri), 64. B. Silva (De Bruyne)

První anglickou trofej v letošní sezoně vyhrál Liverpool, který ovládl Community Shield: