Arsenal pokračuje ve strhující jízdě a jde do čela tabulky. Vyhrál i Tottenham

Fotbalisté Arsenalu se radují ze vstřeleného gólu | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Arsenalu jsou i nadále stoprocentní. Na hřišti Bournemouthu vyhráli suverénně 3:0 a minimálně do neděle jdou do čela tabulky. Dvěma góly se blýskl norský záložník Martin Odegaard. Z vítězství se radoval také další tým ze severu Londýna Tottenham, který doma zdolal Wolves.

Arsenal je na začátku letošní sezony ve výborné formě. Po povedené přípravě vyhrál i úvodní dva ligové zápasy. Další výzvou byl Bournemouth, který se letos vrátil do nejvyšší anglické soutěže. Zápas začal pro svěřence trenéra Artety jako z pohádky. Gabriel Jesus si v páté minutě poradil hned se čtyřmi bránícími hráči, přihrál Martinellimu, jehož střelu vyrazil Travers jen na kopačky Martina Odegaarda, který neměl problém míč poslat do odkryté branky.

V jedenácté minutě už to bylo 2:0. Gabriel Jesus zpětnou přihrávkou našel Odegaarda, jenž tvrdou ranou propálil vše co mu stálo v cestě a vstřelil svůj druhý gól v utkání. Ve zbytku poločasu si Arsenal v klidu hlídal dvoubrankový náskok. Po změně stran udeřili Kanonýři potřetí. Granit Xhaka sklepl ve vápně míč na Salibu, který z hranice vápna vypálil naprosto v cestě a odčinil tak vlastní gól, který si vstřelil v minulém utkání proti Leicesteru. V 72. minutě přidal čtvrtý gól ještě Gabriel Jesus, ale rozhodčí jej nakonec neuznal kvůli velmi těsnému ofsajdu.

V samotném závěru se Arsenal dostal ještě do dalších dvou šancí, ale Jesus ani Nketiah neuspěli, a tak tým ze severního Londýna vyhrál 3:0.