Fotbal

Bílek vyhlíží první účast v LM. Je to obrovská výzva, víme, jak na ně

Bílek vyhlíží první účast v LM. Je to obrovská výzva, víme, jak na ně
Plzeňský trenér Michal Bílek | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Poslední a velmi důležitý krok je před plzeňskou Viktorií. V úterý se v odvetě čtvrtého předkola Ligy mistrů postaví Karabachu a v případě jakékoliv výhry postoupí do skupinové fáze nejkvalitnějšího fotbalového turnaje v Evropě. Michal Bílek očekává těžké utkání, ale věří v mohutnou podporu domácích fanoušků.

Plzeň si do odvety přivezla nadstandardní výsledek z venkovního utkání, hlavně zásluhou brankáře Staňka se totiž povedlo Viktorii vybojovat bezbrankovou remízu, a tak doma může hrát svoji hru. K postupu jí stačí klidně hubená výhra 1:0.

"Mluvil jsem o tom už po prvním utkání, jejich kvalita v ofenzivě je velká. Jsou technicky velmi dobře vybavení a nesmíme jim dát mnoho prostoru," ví o soupeři trenér Bílek. "Hned od úvodu musíme být přesní a chodit rychle nahoru. Víme, jak se do nich dostat. Dáme do toho ještě o malinko víc kvality a věříme, že to může vyjít," pokračoval na tiskové konferenci Bílek. 

"Viděli jsme, že jsou hodně nepříjemní dopředu. Mají nějaké slabiny vzadu, kde nejsou tak pevní. Měli jsme náznaky šancí... Určitě se zase zaměříme na standardní situace. Může to být jeden z klíčů úspěchu, jsou naší předností," řekl zase obránce Luděk Pernica. 

Související obsah

​Plzeň bude postrádat hlavní obranný klenot, kterým je Lukáš Hejda. Ten v Baku zatáhl za záchrannou brzdu a po žlutém napomenutí se vykartoval. Viktorce bude jasně chybět, ale tým je odhodlaný to zvládnout i díky domácímu publiku. Plzeň totiž hlásí vyprodáno. 

"Bude to těžké, i kdyby Lukáš Hejda hrál. Ale samozřejmě je to náš kapitán a možná to bude trošku těžší. Máme ale další skvělé hráče, kterým věříme, stejně jako to, že to zvládneme," řekl Pernica. "Zítra můžeme vybojovat postup do Ligy mistrů. Já jsem ji nikdy nezažil, stejně jako většina hráčů tady. Je to obrovská výzva. Víme, že jsme doma silní a budeme mít znovu mohutnou podporu fanoušků," uzavřel Bílek.

Podívejte se na zákroky Jindřicha Staňka v prvním utkání:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události