Plzeň v Karabachu remizovala, šance na postup udržel fantastický Staněk

Fotbalová Plzeň remizovala v prvním zápase 4. předkola Ligy mistrů na půdě Karabachu 0:0 a přiblížila se postupu. Ani jednou neinkasovala a v odvetě ji poženou ve Štruncových sadech domácí fanoušci. Lví podíl na výsledku měl především brankář viktoriánů Jindřich Staněk, který pochytal řadu soupeřových šancí.

Plzeň v Baku zahrozila už ve 4. minutě, kdy po rohovém kopu pálil Kalvach. Domácí obrana se však s jeho pokusem dokázala vypořádat. Na druhé straně se o dvě minuty později vyznamenal Staněk, který vytěsnil prudkou ránu Vešoviče i následnou dorážku Kadyho.

Další úspěšný zákrok si brankář Viktorky připsal vzápětí, když po rohovém kopu Karabachu zneškodnil další střelu soupeře. V 15. minutě domácí celek znovu úřadoval. Hráči Karabachu vedli útok podél pravé lajny a na konci akce byl Zoubir, jenž mohl skvěle naservírovaný balon doklepnout do odkryté svatyně. V rozhodujícím momentu však neuspěl.

Ve 21. minutě zapsali svou největší šanci viktoriáni. Po rohovém kopu z pravé strany se na hranici malého vápna opřed do míče Chorý, obránci ale jeho ránu dokázali zblokovat. O chvíli později to byl zase Karabach, kdo měl navrch. Po rychlém protiútoku pálil z úhlu Wadji, Staněk se však opět vyznamenal a míč za svá záda nepustil.

Druhý poločas příliš šanci nenabídl a z obou stran byl k vidění opatrný fotbal. Až necelých deset minut před koncem vedli hráči Karabachu útok po levé straně, Ozobič dostal zleva přihrávku a z dálky vyslal pořádnou dělovku. Staněk se však i tentokrát vyznamenal a míč za svá záda nepustil. Plzeň tak s Karabachem remizovala 0:0.