Bohemka návrat do čela ligy odmítla. Doma padla s Hradcem Králové

Adam Vlkanova | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalisté Bohemians až ve čtvrtém kole Fortuna ligy zapsali první porážku, čímž odmítli návrat do čela soutěže. V Ďolíčku Pražané nestačili na Hradec Králové, kterému podlehli 1:2.

Hradec byl lepší od začátku zápasu. Už v první minutě upaloval ze strany sám na branku Vašulín, ale domácí gólman jeho slabou střelu pokryl. Ve 14. minutě se pak parádní zasekávačkou uvolnil Ryneš a následně trefil tyč.

První branka padla až o devět minut později. Vlkanova převzal balon na levé straně, jenž našel Vašulína. Toho Valeš vychytal, ale Filip Kubala se prosadil z dorážky. Po půl hodině to bylo o dvě branky. Kučera centrem našel Adama Vlkanovou, který hlavou usměrnil míč do sítě.

​Bohemka se dostala do hry ještě v prvním poločase. Pokutový kop vybojoval Jánoš a k puntíku se postavil David Puškáč. Gólman Reichl sice vystihl směr, ale útočník Pražanů se nakonec prosadil.

Ve druhém poločase bylo několik šancí na obou stranách, ale skóre už se nepohnulo. Hradec králové tak zvítězil v Ďolíčku 2:1 a po dvou porážkách konečně naplno bodoval. Bohemka prohrála poprvé v sezoně a propadla se na šesté místo.