Manchester United slaví první vítězství! Doma si vyšlápl na Liverpool

Radost Anthonyho Martiala | Zdroj: Profimedia

Šlágr 3. kola Premier League obstaral duel mezi Manchesterem United a Liverpoolem. Trápící se domácí konečně zabrali a po výhře 2:1 slaví první vítězství sezony. Naopak Liverpool na něj stále čeká.

Před samotným zápasem se před domácím stadionem United sešli fanoušci Rudých ďáblů, kterých bylo několik tisíc, a protestovali proti současnému vedení klubu. Start zápasu ale nakonec nic nezkomplikovalo a duel mohl začít. Ještě před samotným výkopem ale Manchester představil svou novou posilu z Realu Madrid, kterou je defenzivní štít Casemiro.

Zápas odšpuntovali obrovskou šancí domácí. Liverpoolská obrana nechala úplně volného Rashforda, který ale v jasné pozici trefil pouze tyč. V 16. minutě už ale Old Trafford propukl v jásot. Jadon Sancho si v šestnáctce pohrál s liverpoolskými obránci a přesnou střelou k tyči poslal svůj tým do vedení.

Bizarní situace přišla na konci prvního poločasu. Fernandes ve skrumáži napálil míč směrem k vlastní brance, kde napálil na čáře svého spoluhráče Martíneze a skóre se tak neměnilo.

​Manchester po změně stran odskočil do dvoubrankového vedení. Martial vysunul krásnou kolmicí Marcuse Rashforda, jenž překonal Alissona střelou na bližší tyč. I další šanci měl Rashford, ale tentokrát přestřelil.

Liverpool alespoň snížil v 82. minutě. Carvalho sice de Geu nepřekonal, ale z dorážky se hlavou trefil Mohamed Salah. Víc už ale hosté nestihli a Manchester tak dokráčel k první ligové výhře. The Reds naopak na vítězství stále čekají.