Tenis

Martincová postoupila do 2. kola. Na turnajích končí Siniaková a Lehečka

Martincová postoupila do 2. kola. Na turnajích končí Siniaková a Lehečka
Tereza Martincová | Zdroj: Profimedia

Dvě české tenistky se v pondělí představily na okruhu WTA. K nim se přidal také jeden český tenista na ATP. Úspěch ale slaví pouze Tereza Martincová, která postoupila do 2. kola v kanadském Granby. Siniaková vypadla v Clevelandu a Lehečka neuspěl ve Winston-Salemu.

Na Martincovou v 1. kole čekala Francouzka Océane Dodinová, tedy tenistka, která je o třicet míst za českou hráčkou. První set byl ze začátku vyrovnaný, jenže od stavu 2:2 uhrála čtyři gemy v řadě Martincová. Klíčová byla sedmá hra, ve které Češka odvrátila hned osm brejkbolů. Nakonec zvítězila 6:2.

ve druhé sadě to bylo větší drama. Martincová hned na úvod přišla o servis a získala ho zpět až za stavu 5:4 pro Dodinovou. Poté už si dokráčela pro výhru 7:5. Ve 2. kole turnaje v Granby ji čeká buď Francouzka Diane Parryová, nebo Švýcarka Lulu Sunová.

Formu z Evropy si do USA nepřevezla Kateřina Siniaková, na kterou čekala Čang Šuaj. A zápas to byl rychlý a jednoznačný. Siniaková uhrála pouze tři gemy a nakonec padla výsledkem 2:6 a 1:6.

Související obsah

​Ve Spojených státech amerických se nedařilo ani Jiřímu Lehečkovi, jenž se střetl s Němcem Peterem Gojowczykem. V první sadě ztratil český tenista dvakrát servis, ale na returnu uspěl pouze jednou. Nakonec tak prohrál 4:6.

Ani druhý set nezačal ideálně a rychle prohrával 0:2. Poté sice přišel brejk, ale následný rebrejk německého hráče. Za stavu 3:5 z Lehečkova pohledu navíc Gojowczyk uspěl na returnu potřetí a postoupil do 2. kola.

ATP Winston-Salem – 1. kolo:

J. Lehečka – P. Gojowczyk 4:6, 3:6

WTA Cleveland – 1. kolo:

Č. Šuaj – K. Siniaková 6:2, 6:1

WTA Granby – 1. kolo:

O. Dodinová – T. Martincová 6:2, 7:5

V neděli byla blízko 30. titulu Petra Kvitová. Ve finále nakonec neuspěla:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události