MMA

Prohru šampiona Usmana odskákal i Procházka, klesl v žebříčku UFC

Prohru šampiona Usmana odskákal i Procházka, klesl v žebříčku UFC
Jiří Procházka s pásem pro šampiona UFC Zdroj: UFC

Překvapivou výhru Leona Edwardse v titulovém zápase s Kamaru Usmanem pocítil i český šampion Jiří Procházka, který v žebříčku napříč váhami v celé UFC spadl o jedno místo a aktuálně uzavírá nejlepší desítku. Právě Brit se dostal na šestou pozici a je novicem v pořadí.

Ještě minutu před koncem posledního kola Usman kontroloval vítězství na body, a byl tak blízko k obhajobě a šestnácté výhře v řadě. Poté ale přišel high kick Leona Edwardse na čelist nigérijské hvězdy a obrovské překvapení bylo na světě. 

Usman tak přišel o pás a připsal si první prohru v UFC za svou kariéru. V žebříčku pound for pound, který oceňuje nejlepší zápasníky v organizaci napříč váhami, klesl z prvního na čtvrté místo. Do vedení se dostal Alexander Volkanovski, který čtyřikrát v řadě obhájil titul v pérové váze. Nyní se nejspíše chystá o level výše.

Související obsah

Český samuraj a první šampion UFC ze srdce Evropy klesl na desáté místo, a to kvůli "povýšení" Leona Edwardse, který získal titul a připsal si desátou výhru v UFC v řadě (jeden ze zápasů byl ukončen s výsledkem no contest, jelikož došlo k neúmyslnému píchnutí do oka). V žebříčku si o jedno místo polepšili také Israel Adesanya a Charles Oliveira. 

Žebříček pound for pound v UFC ke 23. 8. Zdroj: UFC

​Žebříček je zajímavým ukazatelem konzistentnosti výkonů, ale nejspíše jej bijci neberou moc vážně. V první patnáctce je například i legendární Jon Jones, který zápasil naposledy ještě před pandemií covidu-19, nebo Stipe Miocic, jehož poslední výhra se datuje na srpen roku 2020.

Takto slavil po zisku titulu český zápasník Jiří Procházka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události