Fotbalová Plzeň to zvládla! Zahraje si základní skupinu Ligy mistrů

Plzeň si zahraje základní skupinu Ligy mistrů! V odvetě ji čekala náročná bitva s Karabachem, která se nevyvíjela vůbec dobře. Západočeši prohrávali po prvním poločase 0:1, ale díky povedenému druhému poločasu Viktorka skóre otočila, zvítězila 2:1 a raduje se z postupu do milionářské Ligy mistrů. Své soupeře se dozví ve čtvrtek v 18 hodin.

Plzeň začala odvetu 4. předkola s Karabachem velmi aktivně a od prvních minut diktovala tempo. Hned ve druhé minutě měl velkou příležitost Kalvach, jenže z hranice vápna branku těsně minul. Západočeši byli i nadále aktivnějším celkem, jenže žádná další velká šance domácích nepřišla.

Karabach tak trestal šest minut před koncem prvního poločasu. Kady centroval do šestnáctky, Mosquera balón odhlavičkoval, jenže na hranici pokutového území si ho zpracoval Filip Ozobič a nádhernou ranou levačkou otevřel skóre.

Po změně stran jako první zahrozil Karabach. Zpoza vápna vypálil nebezpečně Kady, ale Staněk vyrazil. Wadjiho dorážka už letěla mimo tři tyče. Plzni se nakonec podařilo vyrovnat. Magomedalijev vylezl při Jemelkově centru nepochopitelně až na hranici vápna, odkud vyboxoval míč pouze k Janu Kopicovi, jenž následně trefil odkrytou bránu.

​Viktorku přiblížil Lize mistrů Jan Kliment. Ten byl úplně osamocený před hostujícím gólmanem, když ho našel na malém vápně Mosquera. Kliment se poté trefil mezi nohy Magomedalijeva. Zbytek zápasu už si český mistr pohlídal, vyhrál 2:1 a počtvrté v historii se raduje z postupu do základní skupiny Ligy mistrů.

Své soupeře se dozví ve čtvrtek v 18 hodin, kdy je naplánovaný los, který budeme vysílat živě na Nova Sport 3.