Fotbal

Koho Plzeň dostane v LM? Ve hře jsou všechny velkokluby

Koho Plzeň dostane v LM? Ve hře jsou všechny velkokluby
Fotbalisté Viktorie Plzeň se radují po postupu do základní skupiny Ligy mistrů | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Před sezonou Plzni málokdo věřil, že by mohla projít až do základní skupiny Ligy mistrů, ale v úterý večer se to svěřencům Michala Bílka povedlo, když v odvetě ve Štruncových sadech porazili Karabach 2:1. Po menších oslavách, které si hráči pravděpodobně prožijí, bude následovat nervózní čekání na los. Viktoriáni si mohou zahrát proti těm největším hvězdám z největších evropských velkoklubů. Podívejte se, koho může Plzeň dostat.

Západočeši nemají v Evropě nahráno tolik úspěchů z posledních let, aby jim to zajistilo nasazení do lepšího než čtvrtého koše. V něm Plzeň doplní i zbylí tři postupující ze středečních odvet, jelikož ani nikdo z nich se nemůže dostat ani do třetího koše.

Plzeň se tak může těšit na případné zápasy s Realem Madrid, PSG, Bayernem či anglickými velkokluby. Výše zmíněné týmy půjdou do losu z prvního koše, ale také ze druhého může Bílkova družina dostat věhlasné kluby jako Liverpool, Chelsea, Barcelonu nebo Juventus.

Ani soupeři ze třetího koše nejsou žádní "nazdárci", z něj může Plzni připadnout Dortmund, Inter Milán, ale také Bayer Leverkusen s českými reprezentanty Patrikem Schickem a Adamem Hložkem.

Související obsah

​​Skupinou smrti by tak mohla být například trojice Real Madrid, Liverpool a Inter Milán. Naopak jako hratelnější varianta se jeví možná kombinace Frankfurt, Sevilla a Šachtar Doněck, který hraje bez svých brazilských hvězd kvůli válce na Ukrajině.

Rozdělení do košů pro los základních skupin Ligy mistrů:

1. koš

Real Madrid
Frankfurt
Manchester City
AC Milán
Bayern Mnichov
Paris Saint-Germain
Porto
Ajax Amsterdam

2. koš

Liverpool
Chelsea
Barcelona
Juventus Turín
Atlético Madrid
Sevilla
RB Lipsko
Tottenham

3. koš

Borussia Dortmund
Salcburk
Šachtar Doněck
Inter Milán
Neapol
Benfica Lisabon
Sporting Lisabon
Bayer Leverkusen

4. koš

Viktoria Plzeň
Rangers/PSV Eindhoven (první zápas 2:2)
Dinamo Záhřeb/Bodo Glimt (první zápas 0:1)
Trabzonspor/FC Kodaň (první zápas 1:2)
Maccabi Haifa
Olympique Marseille
Bruggy
Celtic Glasgow

Los základních skupin proběhne ve čtvrtek od 18:00 v Istanbulu. V jedné skupině na sebe nemohou narazit týmy ze stejné země a ze stejného koše, takže do Plzně zavítají týmy ze tří různých lig a také Viktoria si udělá fotbalový výlet do tří různých zemí.

Takto probíhala vítězná odveta Plzně s Karabachem, díky které si Západočeši zahrají milionářskou soutěž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události