Češkám se v kvalifikaci na US Open dařilo. Nosková přetlačila Bouchardovou

Linda Nosková | Zdroj: LIVESPORT PRAGUE OPEN / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Českým tenistkám se ve druhém kole kvalifikace na US Open dařilo na výbornou. Linda Nosková i Linda Fruhvirtová totiž porazily své soupeřky a postoupily dál. Nosková si poradila ve dvou setech s Eugenií Bouchardovou, Fruhvirtová pak přetlačila Carolinu Alvesovou. Dalibor Svrčina naopak neuspěl, když padl s Dennisem Novakem. Dál postupuje i Sára Bejlek, která nedala šanci Priscille Honové, a Tomáš Macháč porazil Slováka Jozefa Kovalíka.

Linda Nosková naskočila do zápasu proti semifinalistce Australian Open a French Open z roku 2014 velmi svižně a první sadu ovládla výsledkem 6:2. Využila totiž hned druhý setbol, který jí soupeřka nabídla. Rychlou sadu zakončila forhendovým returnem po lajně.

Ve druhém setu se Kanaďanka vzchopila a tahala se s Češkou až do stavu 4:3. Česká tenistka potom ovládla další hru a podávala na triumf. Navíc téměř okamžitě proměnila mečbol, který si vypracovala. Po servisu ven z kurtu následně předvedla vítězný forhend po lajně a mohla se radovat.

​To Linda Fruhvirtová odstartovala bitvu proti Brazilce Alvesové ještě lépe. V první sadě totiž protivnici nadělila nepopulárního kanára, když vyhrála 6:0. I ve druhém setu naprosto dominovala, povolila Alvesové jen dvě hry a po výhře 6:2 také postoupila.

Dalibor Svrčina si naopak se soupeřem neporadil. Dennisi Novakovi sice mocně vzdoroval, nakonec padl 3:6 a 4:6.

Po Svrčinovi se dostala na kurt ještě Sára Bejlek a Tomáš Macháč. A oba slaví postup do 3. kola kvalifikace US Open. Na Bejlek čekala Australanka Priscilla Honová. V prvním setu nezačala česká hráčka dobře a brzy přišla o servis. Nicméně následně svou soupeřku dvakrát brejkla a první set uzmula v poměru 6:4. Druhý set už byl naprosto jednoznačnou záležitostí. Šestnáctiletá Češka vzala své soupeřce hned třikrát podání a vyhrála 6:1. O postup na poslední grandslam sezony zabojuje proti Heather Watsonové.

​Postup do 3. kvalifikačního kola vybojoval i Tomáš Macháč, jenž přetlačil Jozefa Kovalíka. První sada byla hodně vyrovnaná. Ve třetí hře uspěl český tenista na returnu, ale vzápětí přišel rebrejk. Set tak dokráčel až do zkrácené hry, kde byl nakonec úspěšnější Macháč, který nejprve odvrátil dva setboly a následně hned svůj první využil.

Druhý set začal rodák z Berouna parádně. Hned zkraje sebral slovenskému hráči podání a vedl 3:0. Poté už si oba borci drželi podání a Macháč si dokráčel pro vítězství 6:3. V posledním kvalifikačním kole ho čeká Ital Flavio Cobolli.

Výsledky českých tenistů a tenistek na kvalifikaci US Open:

L. Nosková – E. Bouchardová 2:0 (6:2, 6:3)

C. Alvesová – L. Fruhvirtová 0:2 (0:6, 2:6)

D. Svrčina – D. Novak 0:2 (3:6, 4:6)

S. Bejlek – P. Honová 2:0 (6:4, 6:1)

J. Kovalík – T. Macháč 0:2 (6:7(6) 3:6)

Na US Open se představí Petra Kvitová, která na posledním turnaji v Cincinnati došla až do finále: