Přišel, viděl a spasil Slovan. Střídající Ramírez vysekl tři trefy včetně nůžek

Fotbalista Slovanu Bratislava Eric Ramírez. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový Slovan Bratislava měl v odvetě předkola Evropské konferenční ligy proti Mostaru namále. Po prvním utkání prohrával 1:2 a ještě v 66. minutě svítil na světelné tabuli výsledek 0:0, který by Slováky vyřadil. V tu chvíli ale přišel na hřiště střídající Eric Ramírez, jenž nejprve vsítil kýžený gól a zajistil týmu prodloužení. Hosté v něm skórovali a byl to znovu třiadvacetiletý Venezuelan, kdo vyrovnal a poslal duel do penalt. V nich navíc jednu proměnil a Slovan mohl oslavovat postup.

Na hřiště přišel jako střídající hráč v 66. minutě a pouhá minuta mu stačila na to, aby zasadil Mostaru důležitý úder. Ramírez si totiž hned v 67. minutě naběhl do vápna na přihrávku z pravé strany a pohodlně skóroval.

Slovan si díky jeho trefě zajistil po úvodní porážce 1:2 prodloužení. V něm ale Bratislavští tahali za kratší konec. Ve 103. minutě totiž inkasovali a museli zase dotahovat. A byl to znovu třiadvacetiletý Venezuelan, kdo udeřil. Ve vápně vysekl parádní nůžky a zařídil pro hráče Slovanu penalty.

A právě díky pokutovým kopům, na které vyhráli, postoupili Slováci do základní skupiny Evropské konferenční ligy. Aby toho Ramírez neměl málo, o jednu proměněnou penaltu se sám postaral a v Bratislavě je teď za boha. "Je to taaaaaam. Ramírez výborný žolík," napsal na sociální sítě jeden z fanoušků. "V momentě, kdy nastoupil na hřiště, ukázal, že je to neskutečně kvalitní hráč," chválil další.

"Chvála bohu a Ramírezovi. Slovan doslova a do písmene utekl hrobníkovi z lopaty. A to díky úžasnému Ramírezovi," vyzdvihl venezuelského střelce jiný příznivec.

V posledních předkolech evropských pohárů padaly krásné góly. Takovou trefu zaznamenal třeba Ozobič v duelu Karabachu proti Viktorii: