šipky

Na novozélandském Darts Masters postoupili favorité. Vypadla Sherrocková

Na novozélandském Darts Masters postoupili favorité. Vypadla Sherrocková
Fallon Sherrocková Zdroj: Profimedia

Další šipkařský turnaj World Series of Darts se odehrává na Novém Zélandu. Tam v 1. kole uspěli téměř všichni favorité. Z hráčů zastupujících Austrálii nebo Nový Zéland uspěl pouze domácí Kayden Milne, který si poradil s Fallon Sherrockovou.

Jako první se v Globox Areně představili Velšan Jonny Clayton a Australan Mal Cuming. Sedmý hráč světa neměl se svým soupeřem sebemenší problém a zvítězil jednoznačně 6:1. Dramatičtější duel se očekával mezi 13. šipkařem světa Joem Cullenem a 19. Damonem Hetou. První jmenovaný byl ale suverénní a vyhrál 6:2.

Další střetnutí už bylo o poznání zajímavější. James Wade vyzval Gordona Matherse. Australan byl jednoznačným outsiderem, ale s dvěma brejky vedl 4:1. Nicméně levoruký Angličan se dokázal zlepšit a nakonec vyhrál 6:5.

Na maximální počet jedenácti legů se natáhl také souboj Fallon Sherrockové a Novozélanďana Kaydena Milneho. Sympatická Angličanka byla favoritkou, ale duel k vítězství nedovedla, ačkoliv vedla 5:3. Milne poté uhrál tři legy v řadě a svůj první televizní zápas oslavil výhrou.

Michael Smith se střetl s 58letým Warrenem Parrym. "Bully Boy" vedl 2:1 a podávat šel Parry. V tu chvíli přišla šňůra pěti ztracených podání a vedení Smithe 5:3. Poté už Angličan zápas dopodával a vyhrál 6:3.

Související obsah

​Stejným poměrem si poradil také Michael van Gerwen s Berniem Smithem a Gerwyn Price s Benem Robbem. Poslední zápas byl ve znamení tanečníka Dimitriho Van den Bergha a australského čaroděje Simona Whitlocka. V tomto souboji byl klíčový devátý leg, při kterém Belgičan svého soupeře brejknul a následně dovedl zápas do vítězného konce.

Turnaj můžete sledovat i v sobotu od 9 hodin na Nova Sport 2 a Voyo.

Výsledky osmifinále New Zealand Darts Masters:

J. Clayton – M. Cuming 6:1
J. Cullen – D. Heta 6:2
J. Wade – G. Mathers 6:5
F. Sherrocková – K Milne 5:6
M. Smith – W. Parry 6:3
M. van Gerwen – B. Smith 6:3
G. Price – B. Robb 6:3
D. Van den Bergh – S. Whitlock 6:4

Čtvrtfinálové dvojice:

M. Smith – K. Milne
D. Van den Bergh – J. Cullen
M. van Gerwen – J. Clayton
J. Wade – G. Price

V australském Queenslandu kraloval Michael van Gerwen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události