Fotbal

Slavia má na Kluž krásné vzpomínky. Všichni se těšíme, zní po losu z Edenu

Slavia má na Kluž krásné vzpomínky. Všichni se těšíme, zní po losu z Edenu
Slávisté Lukáš Masopust (zezadu) a Stanislav Tecl. | Zdroj: Profimedia.cz

Po losu v tureckém Istanbulu mají slávisté jasno v tom, s kým se střetnou v základní skupině Evropské konferenční ligy. Změří síly s Kluží, Sivassporem a Ballkani, což mezi fanoušky vyvolalo rozporuplné pocity. Samotní hráči a realizační tým ale vidí především šance na postup. "Bereme to, jak to je," shodli se trenér Trpišovský a záložník Lukáš Masopust. "Je to moje první Evropa, takže už před losem bych všechny týmy bral všemi deseti," řekl nováček David Douděra.

Mohli hrát s atraktivnějšími soupeři, místo toho se musí spokojit s Kluží, Sivassporem a Ballkani. Ani takový los ale slávistům nevadí, chtějí totiž ze skupiny postoupit a věří, že fanoušci do ochozů přijdou za jakýchkoliv okolností. 

"Bereme to, jak to je. Já jsem si přál Iry, kteří mi zase utekli, a byli tam i jiní favorité. Mrzí nás, že tam není pro fanoušky úplně zajímavý tým, někdo s velkým jménem. Ale přišli nás podpořit i na předkola, takže věřím, že nás poženou, abychom skupinu zvládli, postoupili jsme a šli pak do dalšího losování," rozpovídal se o rozlosování trenér Slavie Jindřich Trpišovský na oficiálních webových stránkách klubu.

Související obsah

​Zavzpomínal i na tři roky staré zápasy s Kluží, ve kterých Slavia vyválčila postup do Ligy mistrů. "Mají stejného trenéra i řadu hráčů, známe tamější prostředí, víme, do čeho jdeme. Pořád si drží výkonnost, vyhráli zase titul s velkým náskokem. Vzpomínky na poslední vzájemný zápas jsou příjemné, byl tam sympatický trenér i prostředí, ale jak říkám, spíš máme radši týmy, se kterými jsme ještě nehráli. V tom je to minus, ale na druhou stranu máme hezké vzpomínky a víme, co nás čeká," popsal své pocity. 

O rumunském týmu mluvil i středopolař Lukáš Masopust. "Myslím, že celá Slavia má na tenhle stadion krásné vzpomínky, nastartovali jsme tam naši cestu do Ligy mistrů. Všichni se tam těšíme, oba týmy prošly velkou proměnou, takže myslím, že ten zápas bude úplně jiný, než byl před třemi roky," uvedl devětadvacetiletý slávista.

A vyjádřil se i k celé skupině. "Určitě jsme to chtěli trošku pestřejší, ale los je, jaký je. Popereme se s tím a budeme chtít postoupit," vyhlásil vysoké cíle. 

Související obsah

Nadšení naopak neskrýval čtyřiadvacetiletý záložník David Douděra, jenž přišel do Slavie na začátku července z Mladé Boleslavi. "Přál jsem si nejvíc Anderlecht, je to ale moje první Evropa, takže už před losem bych všechny týmy bral všemi deseti. Moc jsem na to nekoukal, máme to, co máme, jsem nadšený. Jak jsem říkal, je to moje první zkušenost v Evropě, jsem za to rád," přiznal. A zadoufal, že Slavia ukořistí postup. 

"Jednoznačným cílem je postup. Přál jsem si týmy, přes které by byl postup dál reálný. Chceme postoupit dále, atraktivnější soupeře můžeme chytnout později," uzavřel Douděra.

Slavia představila nové dresy ke 130. výročí klubu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události