Po odchodu Dávida Hancka do nizozemského Feyenoordu přijde Sparta možná o dalšího obránce. Mladého Martina Vitíka si totiž vyhlédl tým z francouzské nejvyšší soutěže – Nice.
Martin Vitík pod sparťanským trenérem Brianem Priskem stále čeká na svou šanci a v letošním ročníku ještě neodehrál ani minutu. Přesto zaujal skauty francouzského Nice a kouče Luciena Favreho, který dříve vedl například Dortmund nebo Herthu Berlín. S informací přišel server FootMercato.
Právě podle tohoto webu už Nice oslovilo Spartu s konkrétní nabídkou. O jakou částku jde a na jak dlouho by Vitík měl do Nice přestoupit, to jasné není. Podle serveru Transfermarkt je aktuální Vitíkova hodnota kolem 2 milionů eur (téměř 50 milionů korun). Devatenáctiletý obránce a český reprezentant do 21 let má nyní na Letné podepsanou smlouvu do roku 2024.
Nice není prvním zájemcem o služby talentovaného stopera. Již dříve se Spartě ozval celek ze Serie A, který údajně poslal do Prahy nabídku kolem 5 milionů eur (123 milionů korun). Jenže vedení Sparty částku neakceptovalo a přestup se neuskutečnil. Zda k němu nyní dojde, to se fanoušci dozví nejdéle ve středu o půlnoci, kdy ve velkých evropských ligách končí přestupové období.
Sparta před letošní sezonou oznámila jméno nového kapitána, kterým se stal Ladislav Krejčí mladší: