Hokej

Nazem Kadri se zapsal se Stanley Cupem do historie. Trofej vzal do mešity

Nazem Kadri se zapsal se Stanley Cupem do historie. Trofej vzal do mešity
Nazem Kadri se Stanley Cupem | Zdroj: Profimedia

Nejslavnější hokejová trofej Stanley Cup poprvé v historii zavítala do mešity. Tam ji vzal nyní již bývalý útočník Colorada Avalanche Nazem Kadri, který hokejový svatý grál se svým týmem vybojoval v červnu.

Kadri vzal Stanley Cup do muslimské mešity, kterou navštěvoval jako malé dítě. Právě rodina jednatřicetiletého útočníka emigrovala do Kanady z Libanonu v roce 1968. Nyní se stal Kadri prvním muslimským hokejistou, který pozvedl nad hlavu Stanley Cup.

"Být prvním člověkem, kterému se to podařilo, je absolutní výsada a čest. Jsem rád, že jsem to mohl přinést své komunitě a svému rodnému městu," prozradil Kadri. "Je to součást mého původu, součást mých kořenů a součást toho, kdo jsem. Důvod, proč jsem ho vzal na toto místo, je ten, že moje komunita si to zaslouží," pokračoval teď už bývalý centr Avalanche.

Související obsah

​Tradicí je, že každý vítěz Stanley Cupu dostane pohár na jeden den a může si s ním dělat v podstatě, co chce. Kadri tak vzal trofej do mešity, následně se svezl v hasičském autě v průvodu městem do parku a následně ve svém rodném ontarijském Londýně převzal klíč od města.

Kadri odehrál finále Stanley Cupu se zraněním a po konci sezony byl jedním z nejžádanějších volných hráčů. Kanadského útočníka nakonec ulovilo Calgary, se kterým se domluvil na sedmileté smlouvě v hodnotě 49 milionů dolarů (1,2 miliardy korun).

Takto Kadri rozhodl jeden z finálových zápasů s Tampou Bay:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události