Fotbal

Originální oslava předčila samotný gól, tohle jste ještě neviděli

Originální oslava předčila samotný gól, tohle jste ještě neviděli
Illian Hernandez a Jesus Hernandez | Zdroj: Profimedia

V nejvyšší mexické fotbalové lize byla k vidění velmi originální oslava gólu. Illian Hernandez a Jesus Hernandez při ní napodobovali wrestlingové zápasníky. Ačkoliv neudělali nic, co by bylo v přímém rozporu s pravidly, rozhodčí Guillermo Pacheco Larios pro to neměl pochopení a udělil střelci branky žlutou kartu. Tým Pachuca se i díky takto originálně oslavenému zásahu radoval z výhry 4:1 na hřišti Tolucy.

22letý mexický fotbalista Illian Hernandez měl v utkání, které se hrálo v noci na pondělí, pořádný důvod k radosti. Vůbec poprvé v kariéře nastoupil v dospělém profesionálním fotbale v základní sestavě. A hned se za to v 15. minutě odvděčil gólem, když poslal svůj tým Pachuca do vedení na hřišti Tolucy. Byla to jeho první branka v kariéře. 

To ale nebylo od mladého hrotového útočníka vše. Ve 24. minutě si počkal ve vápně na centr spoluhráče Mauricia Andrého Isaise a následně míč pohodlně uklidil přesně k tyči. Se spoluhráčem Jesusem Hernandezem pak předvedl vskutku originální oslavu, kterou měli s největší pravděpodobností natrénovanou. Simulovali při ní wrestlingové bojovníky. Illian Hernandez obtočil svého týmového parťáka okolo zad. A ten ho následně odstrčením poslal na zem. Střelec gólu celou situaci nakonec "ustál" povedeným kotoulem. 

Ačkoliv se nejednalo o násilné nebo nesportovní jednání, rozhodčí pro to neměl pochopení a Illianu Hernandezovi udělil žlutou kartu. Hráčův klub se zatím k celé situaci nevyjádřil a žádné stanovisko nevydala ani disciplinární komise tamní soutěže. 

Související obsah

​Pachuca se i díky tomuto gólu raduje z jednoznačné výhry 4:1. V tabulce se tak celek posunul na čtvrté místo, které by mu zajistilo přímý postup do čtvrtfinále play-off. V základní části je ale zatím odehráno pouze 11 zápasů. 

Na sestřih z celého utkání se můžete podívat zde:

Kyllian Mbappé vstřelil gól už po osmi vteřinách hry, čímž vyrovnal 30 let starý rekord Ligue 1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události