Fotbal

Útočník se vrátil po kolapsu. Inspiroval mě Eriksen, sám bych to nedokázal

Útočník se vrátil po kolapsu. Inspiroval mě Eriksen, sám bych to nedokázal
Fotbalista Charlie Wyke v dresu Wiganu. | Zdroj: Profimedia.cz

Vedle slavnějšího Christiana Eriksena je hráč Wiganu Charlie Wyke dalším fotbalistou, který se vrátil na trávník po zástavě srdce. Devětadvacetiletý Angličan dokonce přiznal, že se dánský reprezentant stal jeho vzorem a inspirací. Hlavně díky němu prý znovu dokázal vyběhnout na zelený pažit.

V listopadu loňského roku zažil anglický útočník Charlie Wyke chvíle hrůzy. Přímo při tréninku svého Wiganu totiž zkolaboval a na celé čtyři minuty mu přestalo bít srdce. Za záchranu života mohl děkovat hlavně trenérovi Leamu Richardsonovi, který mu poskytl rychlou první pomoc. A to pouhé dva týdny poté, co kluboví zaměstnanci absolvovali speciální školení, kde se učili, jak bezprostřední pomoc poskytnout. 

"Byl to nejděsivější den mého života. Trénoval jsem jako normálně a pak jsem se najednou probudil na podlaze. S ustřiženými rukávy, s pěti zaměstnanci kolem sebe," uvedl Wyke pro Sky Sports. "Cesta do nemocnice v sanitce byla děsivá. Když mi řekli, že jde o zástavu srdce, okamžitě jsem si myslel, že moje fotbalová kariéra skončila. Byl jsem naprosto zničený," přiznal. 

Devětadvacetiletý hráč poté dostal defibrilátor, který jeho zdravotní stav monitoruje, a pomalu začal zase trénovat. Inspiroval se totiž návratem slavnějšího kolegy Christiana Eriksena, jenž zažil něco podobného na turnaji EURO 2020. Eriksen se zvládl vrátit a momentálně obléká dres slavného Manchesteru United. 

Po vzoru Eriksena se tak Wyke snažil také k fotbalu vrátit. To se mu nakonec povedlo a naskočil do zápasu Wiganu proti Birminghamu City. Na trávník se dostal po devíti měsících. I když si myslel, že kvůli náročným léčebným procedurám bude muset ukončit kariéru. 

"Eriksen mě inspiroval k tomu, abych se vrátil. Kdyby se nevrátil, nemyslím si, že bych to udělal já. Musel jsem vidět někoho jiného," pověděl Wyke. Jednoduché to ale nebylo. Při jednom z jarních tréninků spoluhráči viděli podobnou scénku jako na podzim. "Začal jsem pociťovat závrať a dostal šok do celého těla. Bylo to hrozné pro mé spoluhráče, kteří to celé museli vidět znovu. Některým dokonce vytryskly slzy," popsal. Přístroj ale správně zasáhl.

Související obsah

​Nakonec Wyke dokázal vše vyřešit a vyladit. "Po návratu na hřiště se cítím lépe fyzicky i psychicky. Je to nejtěžší bitva, kterou jsem kdy zažil. A našel jsem vnitřní sílu, o které jsem si myslel, že ji ani nemám. Fanoušci byli neuvěřitelní. Byl to velmi emotivní okamžik. Moje rodina i lékař ten comeback viděli. Budu si to pamatovat do konce života," uzavřel.

Eriksen se vrátil na hřiště, kde během Eura zkolaboval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události