Fotbal

Další kolaps. Fotbalista Wiganu se na tréninku sesunul k zemi

Další kolaps. Fotbalista Wiganu se na tréninku sesunul k zemi
Fotbalista Charlie Wyke v dresu Wiganu. Zdroj: Profimedia.cz

Na Ostrovech se řeší další kolaps fotbalisty. Útočník třetiligového Wiganu Charlie Wyke se sesunul k zemi na tréninku před zápasem proti Cambridgi. Osmadvacetiletý hráč byl ihned ošetřen zdravotnickým personálem a následně převezen do nemocnice. Nyní je ve stabilizovaném stavu.

Fotbalisté anglického Wiganu, který momentálně působí v League One, což je třetí nejvyšší anglická soutěž, zažili na tréninku šok. Forvard Charlie Wyke totiž zkolaboval. Hráči se neprodleně vydali na pomoc kluboví zdravotníci, kteří se o něj postarali až do doby, než byl převezen do nemocnice.

K situaci se ihned vyjádřil předseda Wiganu Talal Al Hammad. "Modlím se, aby ses uzdravil a brzy získal zpět svou sílu, Charlie," napsal na svém twitteru.

Wyke po převozu do nemocnice absolvoval vyšetření a nyní je ve stabilizovaném stavu. Lékaři ale jeho stav bedlivě sledují. Nějaký čas tak nebude k dispozici svému týmu. Naposledy za Wigan nastoupil 16. listopadu v prvním kole FA Cupu proti Solihull Moors a slavil se svým celkem výhru. Do mužstva přišel letos v létě ze Sunderlandu a v sedmnácti zápasech od startu sezony vsítil pět branek.

Související obsah

​Generální ředitel klubu Mal Brannigan nezapomněl poděkovat všem, kteří o hráče po kolapsu pečovali. "V první řadě je absolutní prioritou zdraví hráče a pohoda poskytovaná jemu i jeho rodině. Jako klub bychom rádi vyjádřili uznání všem, kdo skvěle zareagovali a o Charlieho pečovali," uvedl.

Nejedná se o první případ kolapsu v této sezoně. Nedávno zkolabovala při zápase hvězda Barcelony Sergio Agüero. Ten poté na základě zpráv od lékařů a formě arytmie oznámil konec fotbalové kariéry.

Útočník Sergio Agüero v létě přestoupil do Barcelony, teď kvůli kolapsu a problémům se srdcem končí kariéru:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události