Hokej

České hokejistky rozstřílely Německo a zajistily si na MS účast ve čtvrtfinále

České hokejistky rozstřílely Německo a zajistily si na MS účast ve čtvrtfinále
Česká hokejová reprezentace žen se raduje z vítězství. | Zdroj: Profimedia.cz

České hokejové reprezentantky zvítězily i ve svém třetím utkání na mistrovství světa žen v dánském Frederikshavnu a zajistily si účast ve čtvrtfinále. Tentokrát si jako kočka s myší pohrály s Německem a zvítězily vysoko 6:0. O triumf se gólově postaraly Adéla Šapovalivová, Natálie Mlýnková, Alena Mills, Noemi Neubauerová, Agáta Sarnovská a Klára Hymlárová. Národní tým žen si tak upevnil před závěrečnou bitvou skupiny proti Švédsku první místo.

Češky se dostaly do vedení už zkraje 13. minuty, kdy si najela k levé tyči Adéla Šapovalivová a ranou pod horní tyč otevřela skóre.

O čtyři minuty později se český tým radoval podruhé. Když Němka Bartschová nuceně odpočívala na trestné lavici, využila přesilovku Natálie Mlýnková, která zacílila přesně z levého kruhu.

V čase 28:56 hráčky české reprezentace slavily potřetí. Kapitánka Alena Mills se u pravého mantinelu chopila puku, najela si s ním až do pravého kruhu a nekompromisně zavěsila.

Krátce po polovině základní hrací doby mohli mít čeští fanoušci znovu radost. Po střele Aleny Mills se kotouč odrazil od zadního mantinelu jen k Noemi Neubaerové, jež ho bleskově uklidila do německé klece.

Devětapadesát vteřin před sirénou Češky zakulatily průběžný výsledek. Mrázová nabila nahrávkou k levé tyči Agátě Sarnovské. A ta se střelou zblízka nezmýlila.

Před třetí třetinou došlo ke změně v obou brankovištích. Peslarová v české kleci uvolnila místo Blance Škodové a Němka Abstreiterová pustila mezi tři tyče spoluhráčku Alblovou.

Závěrečná dvacetiminutovka ještě ani pořádně nezačala, ale německá brankářka lovila znovu kotouč ze své sítě. Po střele do bloku se k puku dostala Klára Hymlárová a pohotově ho poslala za brankovou čáru.

Související obsah

​Následně dvakrát nebezpečně pálila Pejšová. Alblová proti její střele nejprve zasáhla vyrážečkou, poté jí pomohla horní tyčka. I když Češky v závěru ještě několikrát zahrozily, žádnou trefu už nepřidaly. Porazily tak Němky 6:0. S předstihem si tak zajistily účast ve čtvrtfinále. 

Výsledek českého zápasu na MS žen v Dánsku:

Německo–Česko 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Šapovalivová (Pejšová, Mrázová), 17. Mlýnková (Mrázová, Lásková), 29. Mills, 32. Neubauerová (Mills, Lásková), 40. Sarnovská (Mrázová, Tejralová), 42. Hymlárová (Křízová, Tejralová)

Nedávno skončené MS juniorů okomentoval i nový prezident svazu Alois Hadamczik:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události