Atlético ve šlágru kola přehrálo Valencii. Rozhodl Griezmann

Fotbalisté Atlética Madrid napravili ztrátu z minulého kola, kdy na svém stadionu nestačili na Villarreal. Tentokrát vyhráli na hřišti Valencie 1:0, když jedinou platnou branku utkání vstřelil Antoine Griezmann. Další tři góly v tomto utkání rozhodčí neuznal. Ve hře byl VAR i po udělení červené karty, kterou naštěstí pro domácí odvolal.

V dohrávce třetího kola LaLigy se utkaly týmy, které mají pohárové ambice, ale potřebovaly si zlepšit chuť po neúspěchu z předchozího zápasu, ve kterém prohrály. Jako první dostali míč do sítě hosté, ale Morata se nacházel v jasné ofsajdu, a tak gól nemohl být uznán.

Podobná situace opakovala i ve 24. minutě na druhé straně. Domácí Yunus Musah vypálil velmi povedenou ránu zpoza vápna, kterou nasměroval přesně k tyči. Tím Oblaka velmi překvapil a slovinský brankář nestihl zareagovat. Ani tentokrát se ale skóre neměnilo, protože po dlouhém zkoumání videa rozhodčí odpískal faul.

Videorozhodčí se v prvním poločase rozhodně nenudil, protože ve 39. minutě domácí Thierry Correia stáhl k zemi unikajícího Moratu, za což viděl červenou kartu. Sudí Cuadra ale svůj verdikt o chvíli později změnil a portugalskému obránci udělil pouze kartónek barvy žluté.

​V prvním poločase se vinou častého zkoumání videa hrálo pětiminutové nastavení, na jehož konci se do velké šance dostal Morata, ale sám před brankářem zamířil jen těsně vzdálenější tyče.

Do vedení se favorizované Atlético dostalo v 66. minutě. Antoine Griezmann vystřelil z pravé strany pokutového území a jeho pokus nešťastně tečoval hráč domácích do vlastní branky. Brankář neměl šanci reagovat.

V závěru utkání se Valencia pokoušel o vyrovnání, ale mohli inkasovat podruhé, jenže rozhodčí v 84. minutě gól Matheuse Cunhy kvůli ofsajdu neuznal. Následně se do další velké šance dostal Griezmann, ale brankář jej vychytal. Hosté se tak radují z druhé výhry v letošní ligové sezoně.

Výsledky pondělních zápasů třetího kola LaLigy:

Cádiz –⁠ Ath. Bilbao 0:4

Branky: 24. I. Williams, 56. Guruzeta (Lekue), 78. Berenguer (N. Williams), 90+3. Guruzeta (Morcillo)

Valencia –⁠ Atlético Madrid 0:1

Branky: 66. Griezmann (Lemar)