Tenis

Serena Williamsová odmítla potvrdit konec kariéry. Prý se na to necítí

Serena Williamsová odmítla potvrdit konec kariéry. Prý se na to necítí
Serena Williamsová | Zdroj: Profimedia

Legendární tenistka Serena Williamsová možná ještě nekončí. Čtyřicetiletá Američanka v prvním kole US Open porazila Danku Koviničovou a prohlásila, že o svých dalších plánech hodlá mlčet. Své rozhodnutí odůvodnila tím, že se na "důchod" ještě necítí. A člověk prý navíc nikdy neví, co se může stát. Před nedávnem se přitom nechala slyšet, že grandslam na domácí půdě bude s velkou pravděpodobností jejím posledním turnajem a s profesionální kariérou se ve Flushing Meadows rozloučí.

Její konec už je dlouho na spadnutí a tenisoví experti o něm živě spekulují. Sama Serena Williamsová nedávno nepřímo přiznala, že US Open na domácí půdě v New Yorku pro ni nejspíš bude posledním turnajem profesionální kariéry. 

Ve Flushing Meadows však hned v prvním kole porazila Danku Koviničovou ve dvou setech (6:3, 6:3) a začala otáčet. Řekla totiž, že není připravená na to, že by byl závěrečný grandslam sezony jejím posledním. "Dost jsem mlžila, že?" pověděla podle deníku Daily Mail po vítězství nad soupeřkou z Černé Hory ohledně konce kariéry. "Budu mlčet, protože člověk nikdy neví," uvedla následně. A ve fanoušcích tak vykřesala jiskřičku naděje, že by ještě mohla hrát. 

Konec přitom nikdy otevřeně nepřiznala. Před několika týdny sice tvrdila, že je připravená se věnovat více rodině a podnikání, ale že se rozloučí, neřekla přímo. 

"Bylo to tak těžké rozhodnutí. Myslím, že když jste pro něco zapálení a něco tak milujete, je vždy těžké odejít. Někdy je těžší odejít než ne. Chvíli jsem se snažila rozhodnout, co dělat. Tuhle hru stále miluju. Tenis miluju také proto, protože vás udržuje v kondici, což je bonus. Říkala jsem si, že už je čas. Mám rodinu. V životě jsou další kapitoly, říkám tomu ‘evoluce‘," nechala se slyšet. "Těším se, až se probudím a budu si říkat, že dneska nemusím běžet na kurt. Těším se, že budu dobrou mámou," dodala. 

Související obsah

​Teď to ale vypadá, že své rozhodnutí znovu přehodnotila. Nebo chce fanoušky jen nechat napnuté až do konce a nechat si určitou možnost zadních vrátek. Je tak možné, že pro 23násobnou grandslamovou šampionku nebude US Open nakonec posledním turnajem.

Takhle si Serena Williamsová užívala na sněhu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události