Fotbal

Slovenskou reprezentaci přebírá Ital, poprvé bude hlavním trenérem

Slovenskou reprezentaci přebírá Ital, poprvé bude hlavním trenérem
Francesco Calzona | Zdroj: Profimedia

Slovenskou fotbalovou reprezentaci od nynějška povede nový trenér a volba je to vskutku zajímavá. Lodivodem Slováků se stal Ital Francesco Calzona, který dosud ještě nepůsobil v roli hlavního kouče.

​Nového trenéra odhlasoval výkonný výbor Slovenského fotbalového svazu per rollam (korespondenčně). 53letý Ital podepsal smlouvu do konce roku 2023, ale v případě postupu Slovenska na mistrovství Evropy 2024 se smlouva automaticky prodlouží až do konce evropského šampionátu.

Calzona v uplynulé sezoně působil jako technický trenér v Neapoli. Ve stejné destinaci již dříve zastával funkci asistenta trenéra, a to mezi lety 2015–2018. Před návratem do Neapole si vyzkoušel rok v roli asistenta v Cagliari. Je oblíbencem Maurizia Sarriho, který aktuálně vede Lazio Řím. Jako asistent pod ním působil v Neapoli, Empoli, Sorrentu, Alessandrii a Perugii.

Související obsah

​Se slovenskou reprezentací tak poprvé vyzkouší roli hlavního trenéra. Nebude před sebou mít vůbec snadnou práci. Slováci v C úrovni Ligy národů zaznamenali dvě výhry a dvě prohry. Obě prohry ovšem přišly v zápasech s Kazachstánem, takže Slováci by ve dvou zbývajících zápasech museli nahrát o 5 bodů více než Kazachstánci, aby mohli pomýšlet na postup do úrovně B.

Neapol, kde Calzona strávil největší část trenérské kariéry, o víkendu remizovala s Fiorentinou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události