Tenis

Protesty na US Open. Je to Novakovo tělo, podpořili fanoušci Djokoviče

Protesty na US Open. Je to Novakovo tělo, podpořili fanoušci Djokoviče
Novak Djokovič | Zdroj: profimedia.cz

Někteří tenisoví fanoušci se rozhodli podpořit Novaka Djokoviče, který nesmí kvůli proticovidovým opatřením startovat na US Open. Skupina příznivců tak zorganizovala před vstupem do Flushing Meadows menší demonstraci. Lidé při ní vyzvali americkou vládu, aby uvolnila podmínky pro cestování do USA. Srbská superstar se posledního grandslamu sezony totiž neúčastní kvůli absenci vakcinace. Neočkované cizince Spojené státy na svou půdu momentálně nepouštějí. A výjimky neexistují.

Letošní US Open se odehrává bez 21násobného grandslamového vítěze Novaka Djokoviče, jenž se musel odhlásil kvůli tomu, že není očkovaný. Podle anticovidových pravidel totiž do USA momentálně nesmí cizinci, kteří neprodělali vakcinaci. A protože neexistují výjimky, musela srbská hvězda newyorský grandslam oželet. 

Hráč má ale své zastánce, kteří kvůli němu neváhají protestovat. Před kurty Arthura Ashe se totiž sešla skupinka fanoušků, jež dala hlasitě najevo, co si o absenci tenisové superstar myslí. "Novakovo tělo, Novakova volba," stálo na jednom z transparentů. "Zákaz cestování pro neočkované cizince je diskriminace," hlásal další. Protestanti navíc vyzvali americkou vládu, aby nařízení okamžitě zrušila. 

Přestože může Djokoviče těšit, kolik má zastánců, situaci to pro něj neřeší. Z US Open se musel už dávno odhlásit, což oznámil na svých sociálních sítích. "Bohužel nebudu moci tentokrát cestovat do New Yorku na US Open. Děkuji fanouškům za zprávy, lásku a podporu. Hodně štěstí spoluhráčům! Budu se udržovat v dobré kondici a pozitivním duchu a čekat na příležitost znovu soutěžit. Brzy se uvidíme, tenisový světe!" vzkázal, že se neúčastí nenechá rozhodit. 

Související obsah

​S lítostí na jeho odhlášení reagovala i ředitelka US Open Stacey Allasterová. "Novak je skvělý šampion a je velmi nešťastné, že nebude moci soutěžit na US Open 2022. Nemůže se zúčastnit kvůli očkovací politice federální vlády pro občany mimo USA. Těšíme se, že Novaka přivítáme zpět na US Open v roce 2023," uvedla podle republicworld.com.

Djokovič se nemohl účastnit ani letošního Australian Open. Ze země byl dokonce vyhoštěn:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události