Fotbal

První vyhazov v Premier League. Nováček soutěže je bez trenéra

První vyhazov v Premier League. Nováček soutěže je bez trenéra
Fotbalový trenér Scott Parker | Zdroj: Profimedia.cz

Vedení fotbalového Bournemouthu vyhodilo trenéra. Nováček letošní sezony Premier League prozatím odehrál od startu soutěže čtyři utkání a ve třech z nich musel kousat porážku. Navíc hodně vysokou. Nestačil na Manchester City, Liverpool ani Arsenal. Naopak si dokázal poradit jen s Aston Villou, a tak vedení došla trpělivost a trenér Scott Parker dostal padáka. Klub to oznámil na svých sociálních sítích. Týmu se prozatím ujme Gary O'Neil.

Nováček Premier League z Bournemouthu je bez trenéra. Klubovému vedení došla trpělivost a rozloučilo se s koučem Scottem Parkerem, který tým dovedl do nejvyšší soutěže. 

Na startu nové sezony se mu ale moc nedařilo. Jeho svěřenci získali ve čtyřech utkáních anglické ligy jen tři body za výhru nad Aston Villou. Jinak pokaždé kousali porážku.

Kouči nepomohl v setrvání ani fakt, že jeho tým prošel přes Norwich do dalšího kola EFL Cupu a v lize padl s mnohem věhlasnějšími protivníky – Arsenalem, Manchesterem City a Liverpoolem.

Od Gunners dostal Bournemouth tři góly a od Citizens čtyři. Největší potupa přišla o minulém víkendu, kdy ho hráči Liverpoolu rozstříleli devíti brankami. A právě ostudná porážka Parkerovi s největší pravděpodobností zlomila vaz. 

"Rád bych Scottovi a jeho týmu vyjádřil vděčnost za jejich úsilí během doby, kterou s námi strávili. Na náš postup do Premier League v minulé sezoně pod jeho vedením budu vždy vzpomínat jako na jednu z nejúspěšnějších sezon v naší historii. Ale abychom mohli pokračovat v týmovém i klubovém progresu, bylo to nutné," řekl o vyhazovu vlastník klubu Maxim Demin v oficiálním prohlášení na klubovém webu

Související obsah

​Jako nového dočasného trenéra pak jmenoval Garyho O'Neila, kterému budou pomáhat Shaun Cooper a Tommy Elphick. Prvního odpadlíka má vedle Premier League i česká Fortuna liga. V pondělí skončil na základě výpovědi od vedení pardubický kouč Jiří Krejčí. 

Trenéra před sezonou měnilo i hvězdné PSG:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události