Hokej

Po jedné dobré sezoně životní smlouva. Buffalo si pojistilo střelce

Po jedné dobré sezoně životní smlouva. Buffalo si pojistilo střelce
Tage Thompson se raduje z gólu Zdroj: Profimedia.cz

V NHL stačí k životní smlouvě nejspíše jedna povedená sezona. Čtyřiadvacetiletý útočník Tage Thompson se domluvil s Buffalem na kontraktu, který jej udrží v týmu na sedm let. Americký útočník si přijde celkově na 50 milionů dolarů (1,2 miliardy korun).

Výběr v prvním kole draftu roku 2016 se v NHL pořádně prosadil až letos. Poprvé se v lize představil v dresu Blues v roce 2017/2018, kdy odehrál přesně polovinu zápasů, ale dal jen tři branky. Poté v rámci výměny odešel do Buffala, v jehož sestavě hraje důležitou roli již dva roky v řadě. 

Až letos ale zažil průlomový ročník. Pomalu zvedající Sabres táhl především on, nasázel 38 branek, čímž se stal nejlepším střelcem týmu, měl i nejvíce bodů. Přidal i 30 asistencí a své maximum v nejlepší lize světa překonal o 54 bodů. 

V následujícím ročníku bude brát ještě 1,4 milionu dolarů, ale od sezony 2023/2024 začne jeho sedmiletý kontrakt, který mu ročně vynese v průměru lehce přes 7 milionů dolarů ročně (175 milionů korun). Smlouva tak bude trvat až do roku 2030.

Související obsah

Od ročníku 2023/2024 se tak Thompson stane druhým nejlépe placeným hráčem klubu, nejvíce bere Jeff Skinner, jenž má téměř o dva miliony ročně více. Thompson ve své kariéře již získal zlaté medaile ze šampionátu osmnáctek a dvacítek. Má také dva bronzy z MS mužů. 

Nový kontrakt ovšem mnoho fanoušků kritizuje. Američanovi je už 24 let, ale kromě jedné excelentní sezony bylo jeho dosavadním maximem 14 bodů. Nejlepší hráči v jeho věku mívají na kontě klidně i pět 50bodových sezon.

Na nové smlouvě se v NHL domluvil například také Michal Kempný:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události