Souček vystřelil West Hamu bod se Spurs. Haaland slaví další hattrick

Tomáš Souček se raduje z branky | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Premier League má za sebou další zápasy 5. kola. V něm se konečně prosadil Tomáš Souček, který West Hamu vystřelil bod s Tottenhamem. Řádil opět Erling Haaland z Manchesteru City, který hattrickem sestřelil Nottingham a Citizens zvítězili 6:0. I pátý zápas v sezoně zvládl Arsenal, který celou soutěž vede. Tři body na poslední chvíli vybojoval Liverpool.

Tomáš Souček slaví první gól v letošním ročníku Premier League. Jako první to odskákal Tottenham, který se v zápase prosadil jako první. Respektive Hammers si vstřelili ve 34. minutě vlastní branku. Nešťastně si míč za vlastního gólmana srazil Thilo Kehrer.

Pak už přišla chvíle českého defenzivního záložníka. Antonio prostrčil míč do prostoru, kam naběhl Tomáš Souček a bombou na bližší tyč prostřelil Llorise. Londýnské derby tak skončilo remízou 1:1.

Další neuvěřitelný výkon předvedl Erling Haaland, který dal za Manchester City druhý hattrick za sebou. Tentokrát to odskákal nováček z Nottinghamu. Nejprve se norský útočník natlačil před obránce a usměrnil Fodenův centr do branky. Podruhé Haaland pouze dorážel míč do odkryté sítě a hattrick dokončil v 38., když se prosadil hlavou.

​po změně stran vyslal nádhernou ránu zpoza vápna Cancelo a bylo to 4:0. Další branku přidal Álvarez a tentýž hráč dal i konečnou podobu výsledku tři minuty před koncem. V tu chvíli se trefil nádherně pod břevno. Manchester City je aktuálně na druhém místě o dva body za Arsenalem.

Ten zvládl i pátý zápas v nové sezoně. Tentokrát si poradil s Aston Villou, kterou porazil 2:1. Ve 31. minutě se dostal k dorážce Gabriel Jesus a bylo to 1:0. Ve druhé půli dokázali hosté srovnat krok, když se přímo z rohového kopu trefil Douglas Luiz. Rozhodnutí ale přišlo z kopačky Gabriela Martinelliho, jenž se prosadil z první přesně pod břevno. Kanonýři tak slaví páté vítězství z pěti zápasů a vedou Premier League.

Ze tří bodů se nakonec raduje i Liverpool, ale měl hodně těžkou šichtu. Jako první se totiž prosadila nová posila Newcastlu Alexander Isak a The Reds museli otáčet. Nejprve po hodině hry srovnal Roberto Firmino a v osmé minutě nastavení rozradostnil Anfield Road Fabio Carvalho. Domácí se tak radují z vydřeného vítězství 2:1.

Středeční výsledky 5. kola Premier League:

Arsenal – Aston Villa 2:1 (1:0)
Branky: 31. Jesus, 77. Martinelli – 74. Luiz.

Bournemouth – Wolves 0:0

Manchester City – Nottingham 6:0 (3:0)
Branky: 12. Haaland, 23. Haaland, 38. Haaland, 50. Cancelo, 65. Álvarez, 87. Álvarez.

West Ham – Tottenham 1:1 (0:1)
Branky: 55. Souček – 34. Kehrer (vla.).

Liverpool – Newcastle 2:1 (0:1)
Branky: 61. Firmino, 90+8. Carvalho – 38. Isak.