Fotbal

Vrchní soud zrušil Peltův rozsudek v kauze sportovních dotací

Bývalému šéfovi Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslavu Peltovi se dýchá o něco lépe. Pražský vrchní soud zrušil jeho rozsudek v kauze sportovních dotací, ve které byl obviněna i někdejší náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová. Pelta loni v listopadu dostal šest let nepodmíněně a pokutu pět milionů korun. Případ se tak vrátil k městskému soudu.

Rozhodnutí proběhlo během středečního dne v neveřejném zasedání a celá záležitost ještě není oficiální. Pouze na stránkách justice.cz se pod spisovou značkou Miroslava Pelty podle iSport.cz píše: "Rozhodnutí soudu I. stupně zrušeno a věc vrácena soudu I. stupně k novému projednání."

"Můžu potvrdit, že ve středu proběhlo neveřejné zasedání a rozsudek byl Vrchním soudem v Praze zrušen. Více se k obsahu vyjadřovat nebudu. Prvně musí být doručen účastníkům," prozradila tisková mluvčí vrchního soudu Simona Heranová.

Případ se tak nyní vrací k Městskému soudu v Praze, který loni Peltovi a Kratochvílové trest udělil. Celou kauzu bude řešit opět soudkyně Lenka Cihlářová, která se musí řídit odůvodněním, které jí dodá Vrchní soud v Praze.

Související obsah

​Mimo Peltu je osvobozena také Simona Kratochvílová, která dostala původně 6,5 roku nepodmíněně. A zproštěni obžaloby jsou také předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta, sekretář unie Jan Boháč a bývalý ředitel ministerského odboru sportu ČUS i FAČR Zdeněk Bříza.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události