Fotbal

Václav Kadlec bude hrát třetí ligu. Hurá pro postup, hlásí v novém dresu

Václav Kadlec bude hrát třetí ligu. Hurá pro postup, hlásí v novém dresu
Václav Kadlec | Zdroj: Profimedia

Viktoria Žižkov získala velkou posilu. Z Jablonce přichází Václav Kadlec, který byl v minulosti považován za jednu z největších nadějí českého fotbalu. V pražském klubu se tak pokusí restartovat svoji kariéru, což se mu v Mladé Boleslavi a na severu Čech příliš nepodařilo.

V únoru 2020 oznámil Václav Kadlec konec profesionální sportovní kariéry kvůli přetrvávajícím problémům s koleny. Udržoval se alespoň na amatérské úrovni, když oblékal dres Červených Janovic. Po více než roce a půl ale své rozhodnutí přehodnotil a nechal se zlákat nabídkou z Mladé Boleslavi. Zde ale nastoupil pouze do čtyř ostrých zápasů, z toho dva byly za rezervní tým. V nich se mu podařilo vstřelit jeden gól a na další přihrát. 

V týmu z města škodovek vydržel pět měsíců, načež odešel do Jablonce. Na severu Čech dostal prostoru na hřišti více. Ve Fortuna lize se objevil v devíti utkáních, v nichž si připsal asistenci. Další už ale nepřidá. Přestupuje do třetiligové Viktorie Žižkov, která má jasný cíl v podobě co nejrychlejšího návratu do druhé ligy. "V Jablonci jsem byl rád, ale nějak to dál už nešlo. Jsem moc spokojený, jak to nakonec dopadlo. Hurá s Viktorií Žižkov pro postup," napsal bývalý reprezentační útočník na sociálních sítích. 

https://www.instagram.com/p/CiAdsybjf4q/

Příchod velké posily v pátek oficiálně potvrdil i sám klub. "Dotaženo. Podepsáno! Václav Kadlec přichází posílit žižkovskou ofenzivu." Útočník se zde bude snažit navázat na své hvězdné období, které ho vyneslo až do Bundesligy nebo reprezentace. Nejdelší část kariéry odehrál v pražské Spartě, ve které vstřelil 62 gólů a na dalších 19 přihrál. Na svém kontě má také 16 startů za národní tým. V kariéře jej ale vážně zbrzdila častá zranění, kvůli kterým nemohl zcela naplnit svůj potenciál. 

Související obsah

​Česká fotbalová reprezentace představila nové dresy:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události