Krize Liverpoolu nekončí. V Merseyside derby překvapivě ztratil

Mohamed Salah | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Liverpoolu stále nemohou najít ideální formu. V derby proti Evertonu nedokázali vstřelit gól a z utkání za remízu 0:0 si odnáší pouze bod. V tabulce se sice posouvají na páté místo, ale o tuto pozici s nejvyšší pravděpodobností během víkendu přijdou. Jedná se už o čtvrtou ztrátu ze šesti zápasů v letošní sezoně.

Do první velké příležitosti se dostali překvapivě domácí. Po půlhodině hry se ke střele v pádu dostal Maupay, ale tu dokázal Virgil van Dijk zablokovat. Poté ale dorážel šajtlí Tom Davies, jenž napálil tyčku Allisonovy branky. Brazilský brankář by proti tomuto zakončení neměl vůbec žádnou šanci.

Před přestávkou měli hráči Liverpoolu obrovskou smůlu. Nejdříve Ňuňézovu střelu vytáhl brankář Pickford na tyč, následně se k odraženému míči dostal Díaz, jenž si zleva navedl balón na střed a technickou ranou orazítkoval levou tyč. Everton tuto kritickou situaci nakonec ustál.

​Brankář Evertonu se znovu blýskl v 65. minutě. Fabinho se opřel do halfvoleje z hranice penaltového puntíku, ale anglický brankář míč reflexivním zákrokem vyrazil. O šest minut později propukl Goodison Park v nadšení. Conor Coady dostal míč do sítě, ale radost byla nakonec předčasná. Rozhodčí jej nachytal v těsném ofsajdu.

Hosté se v závěru zápasu dostali ještě do dalších dvou obrovských šancí. Roberto Firmino si ve vápně naběhl na skákavou přihrávku Luise Díaze, ale Pickford byl opět na svém místě. V šesté minutě nastavení pak mohl rozhodnout Salah, ale přízemní ranou trefil pouze tyč. Reds tak neměli takové štěstí jako v minulém zápase proti Newcastlu. A do tabulky si připisují pouze bod.

V dalším zápase nestačil West Ham s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem na Chelsea. Kladiváři nakonec padli 2:1. Body překvapivě ztratil také Manchester City, který pouze remizoval 1:1 s Aston Villou.

Sobotní výsledky 6. kola Premier League:

Everton –⁠ Liverpool 0:0

Brentford –⁠ Leeds 5:2
Branky: 30. Toney (pen.), 43. Toney, 58. Toney, 81. Mbeumo, 90+2. Wissa – 45+1. Sinisterra, 79. Roca (Ayling)

Chelsea –⁠ West Ham 2:1
Branky: 76. Chilwell (T. Silva), 88. Havertz (Chilwell) – 62. Antonio

Newcastle –⁠ Crystal Palace 0:0

Nottingham –⁠ Bournemouth 2:3
Branky: 33. Kouyaté (Gibbs-White), 45+2. Br. Johnson (pen.) – 51. Billing (L. Cook), 63. Solanke (Kelly), 87. Anthony (Solanke)

Tottenham –⁠ Fulham 2:1
Branky: 40. Höjbjerg (Richarlison), 75. Kane – 83. Mitrović (Tete)

Wolves –⁠ Southampton 1:0
Branky: 45+1. Podence (Nunes)

Aston Villa –⁠ Manchester City 1:1
Branky: 74. Bailey (Ramsey) – 50. Haaland (De Bruyne)